Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Kraina Lodu 2 w Cuprum Arena Zostań pracownikiem Lidla

Jaki materac wybrać do sypialni?

Autor Partnerstwo
Data utworzenia: 01 październik 2015, 15:38


Jaki materac wybrać do sypialni?

Wybór materaca ma niemałe znaczenie, nie tylko ze względu na nasz komfort, ale i zdrowie kręgosłupa. Który z nich wybrać, aby należycie wypoczywać, nie narażając się na problemy z kręgosłupem?

Lateksowy

Produkt ten wykorzystuje obecność specjalnego wkładu, powstałego na bazie kauczuku naturalnego oraz syntetycznego. Tak wykonany materac wykazuje dużą elastyczność, a dzięki temu zapewnia widoczny komfort jego użytkowania. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na jego skład. Dobry jakościowo materac, będzie składał się przynajmniej w 20% z lateksu naturalnego. Materac wypełniony w przeważającej części syntetykiem,nie zapewni zaś odpowiedniej wentylacji.

Z pianki wysokoelastycznej

Już sama jego nazwa sugeruje, że jest to produkt, który cechuje duża elastyczność, a dzięki temu doskonałe dopasowywanie się do ciała. Materac taki umożliwia odpowiednią wentylację, nie absorbuje potu oraz pozwala skórze swobodnie oddychać. Jego wadą może być jednak cena, która, z drugiej strony, odpowiada jakości produktu.

Z pianki termoelastycznej

Materac wykonany z takiej pianki, odkształca się wolniej niż materac wyposażony w piankę wysokoelastyczną. O specyfice pianki termoelastycznej świadczy fakt jej reagowania na temperaturę ciała. Przenikające do wnętrza materaca ciepło sprawia, że jego powierzchnia staje się miękka. Dzięki temu materac bez przeszkód dopasowuje się do ciała użytkownika.

Materac ekologiczny

To jedno z nowszych rozwiązań. Materace tego typu wykonuje się z surowej bawełny, którą obszywa się płóciennym materiałem. To świetna propozycja, szczególnie przez wzgląd na potrzeby naszego kręgosłupa. Materac ten stanowi dla niego doskonałe podparcie. Dodatkową zaletą produktu jest jego atrakcyjna cena, a także fakt, iż dopasowuje się on odpowiednio do pory roku - latem zapewnia wentylację, zimą zaś - ogrzewa.

Sprężynowy

To inaczej tak zwany materac bonelowy. Wypełniony jest sprężynami połączonymi w zwoje. Im jest ich więcej, tym materac jest grubszy, a przy tym bardziej sprężysty. O jakości takiego produktu świadczy przede wszystkim jakość oraz grubość drutów, które zapewnią nas o jego wytrzymałości. Materac taki kupimy w przystępnej cenie,jednak niewykluczone, że będziemy narzekać na jego niską elastyczność.

Kieszeniowy

To również materac posiadający wewnątrz sprężyny, jednak umieszczone w specjalnych, materiałowych kieszeniach. Dzięki oddzielnemu, niezależnemu działaniu każdej z nich, produkt wykazuje większą elastyczność. Sprężyny ułożone są w strefach o zróżnicowanej twardości,dzięki czemu dopasowują się do kształtu ciała. To bardzo wygodny i praktyczny materac. (źródło: http://meblohand.eu/)