Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Co jest grane?

Autor Kasia_
Data utworzenia: 23 wrzesień 2015, 08:00 Wszystkich komentarzy: 0


Co jest grane?

Zastanawiacie się, jak spędzić wolne popołudnie lub wieczór? W tym tygodniu warto wybrać się do kina. Aktualny repertuar to prawdziwa gratka dla fanów thrillerów, ale nie zabraknie również rozrywki dla tych, którzy wolą komedie, dramaty czy filmy akcji. Znajdzie się także coś dla najmłodszych widzów. Poniżej znajdziecie rekomendacje i krótki opis poszczególnych filmów.

Anatomia zła (thriller)

To film polskich producentów, wyreżyserowany przez Jacka Bromskiego. W obsadzie zobaczymy m.in. Marcina Kowalczyka, Krzysztofa Stroińskiego, Andrzeja Seweryna, Magdalenę Kutę i Annę Dereszowską. Film opowiada historię płatnego zabójcy, który po warunkowym zwolnieniu z więzienia otrzymuje zlecenie na zabicie komendanta CBŚ. 122 minuty trzymające widza w napięciu na pewno przypadną do gustu wszystkim wielbicielom kina z dreszczykiem.

Więzień labiryntu: próby ognia (thriller, S-F, akcja)

To amerykańska produkcja w reżyserii Wesa Balla. W głównych rolach zobaczymy m.in. Dylana O’Briena i Kaya Scodelario. Film to 132 minuty ciekawej akcji, nie brakuje scen, które mrożą krew w żyłach. Opowiada on historię Thomasa, który wraz ze swoją grupą stara się uciec z labiryntu, w którym zostali uwięzieni w ramach eksperymentów przeprowadzanych przez tajemniczą grupę Dreszcz. Aby przeżyć i odzyskać wolność, muszą przejść drogę pełną niebezpieczeństw. Zadanie utrudnia im druga uwięziona w labiryncie grupa, która stara się ich unicestwić. Film dla wszystkich tych, którzy lubią mocne kino akcji z domieszką science-fiction.

Everest (dramat, thriller, przygodowy)

To film w reżyserii Baltasara Kormakura. W rolach głównych zobaczymy takie gwiazdy kina, jak m.in. Janson Clarke, Josh Brolin, John Hawkes, Robin Wright, Emily Watson czy Keira Knightley. Prezentowana historia oparta jest na faktach. Opowiada wydarzenia, które miały miejsce w maju 1996 roku, kiedy to odbyła się jedna z najtragiczniejszych w skutkach wypraw na Mount Everest. To film, który od pierwszej do ostatniej minuty trzyma widza w pełnym napięciu. Jest opowieścią o przekraczaniu własnych granic wytrzymałości fizycznej i psychicznej.

Wizyta (horror, komedia)

Jest to 95-minutowy film, opowiadający historię dwójki nastolatków, którzy po raz pierwszy przyjeżdżają na kilka dni w odwiedziny do dziadków. Mroczna, trzymająca w napięciu produkcja Amerykanów zyskuje rzesze fanów. To film dla wielbicieli połączenia strachu z absurdalnym humorem.

Czy naprawdę wierzysz? (dramat)

Według twórców, tytuł filmu to pytanie, na które każdy powinien sobie odpowiedzieć. Ta produkcja to zdecydowanie coś dla tych, którzy lubią rozważania egzystencjalne. Film jest poszukiwaniem odpowiedzi na pytania o wiarę i siłę nadziei oraz moc modlitwy, a także rozprawą na temat dobra. Poznajemy w nim historię 12 różnych osób, które mają odmienne charaktery, sytuacje życiowe, ale ich drogi w jakiś sposób wzajemnie się krzyżują, a każda z nich odkrywa moc wiary.

Do utraty sił (dramat, sportowy)

Ten film to produkcja, która przypadnie do gustu zarówno jej, jak i jemu. W rolach głównych wystąpią takie gwiazdy, jak 50 Cent, Rachel McAdams, Jake Gyllenhaal, Forest Whitaker czy Oona Laurence. Na wyróżnienie zasługuje szczególnie McAdams, którazaprezentowała doskonały kunszt aktorski. To film, w którym każdy znajdzie coś dla siebie – panowie będą mogli podziwiać bokserskie zmagania głównego bohatera, panie rozkoszować się piękną i wzruszającą historią.

Karbala (wojenny)

To kolejna polska produkcja w aktualnym repertuarze. Film wyreżyserował Krzysztof Łukasiewicz, a w głównych rolach wystąpili Bartłomiej Topa, Antoni Królikowski i Leszek Lichota. Przestawiona historia inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami i opowiada o krwawej, czterodniowej bitwie między islamskimi terrorystami a polskimi i bułgarskimi żołnierzami, jaka miała miejsce pod City Hall. To opowieść o męstwie, odwadze oraz poświęceniu. To świadectwo bohaterstwa i obywatelskiej postawy. Film polecamy miłośnikom mocnych wrażeń.

Klub włóczykijów (komedia, przygodowy)

Kolejna polska produkcja w reżyserii Tomasza Szafrańskiego. Na ekranie zobaczymy same gwiazdy współczesnego polskiego kina: Bogdana Kalusa, Tomasza Karolaka, Jakuba Wróblewskiego, Kamilę Bujalską czy Piotra Janusza. To pełna humoru historia, nieco surrealistyczna opowieść o dwójce chłopców, którzy spędzają wakacje przed komputerem do momentu, w którym w odwiedziny wpada ich nieco nieobliczalny wujek. Zabiera chłopców w podróż, którą na pewno zapamiętają do końca życia. Nie zabraknie pełnych humoru scen, zaskakujących zwrotów akcji i przede wszystkim – dobrej gry aktorskiej.

W nowym zwierciadle (komedia)

To propozycja dla tych, którzy mają ochotę się odprężyć. Film przedstawia pełną humoru historię rodziny, która wyrusza na wspólne wakacje. Ich celem jest nie tylko zwiedzenie Wallay World, ale także poprawienie i zacieśnienie relacji rodzinnych. Czy się udało? Sprawdźcie, wybierając się w tym tygodniu do kina!

Hugo i łowcy duchów (komedia, familijny, fantasy)


To propozycja dla najmłodszych widzów. Film przedstawia historię 11-letniego chłopca, który panicznie bał się duchów. Wszystko zmieniło się, gdy poznał jednego z nich – zielonego duszka o imieniu Hugo. Główny bohater, zielony duch i funkcjonariuszka tajnej agencji łowców duchów łączą siły, aby pokonać złego ducha zimna, który rozpanoszył się w ich mieście i stwarza dla niego zagrożenie.

Jak widzicie, w najbliższych dniach warto wybrać się do kina, bo w aktualnym repertuarze każdy znajdzie coś dla siebie.

Kolejne rekomendacje już wkrótce!


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.