Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Cuprum arena

Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Autor admin
Data utworzenia: 06 grudzień 2011, 08:46 Wszystkich komentarzy: 0


Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Wczoraj w Polsce rozpoczął się Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Potrwa do najbliższej niedzieli – 11 grudnia 2011 roku. Jest to wspaniały czas na uświadomienie sobie, że warto uważać na innych uczestników ruchu i szanować się wzajemnie na jezdni, ale również czas konkretnych działań ze strony policji.

Na drogach całego świata rocznie ginie ponad 1,2 miliona osób. W obecnym tygodniu policjanci z całego kraju edukować będą użytkowników dróg jak się zachować w trudnych sytuacjach, uświadamiać ich jakie problemy na nich czyhają.

Temat bezpieczeństwa drogowego jest priorytetową sprawą dla Policji, nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. W Unii Europejskiej na drogach rocznie ginie 39 tyś. osób. Dane te zmuszają do refleksji, szokują. Szacuje się, że w roku 2020 obrażenia doznane w wypadkach drogowych zajmą 3 miejsce wśród globalnych chorób i obrażeń!

W samej Polsce liczba wypadków śmiertelnych z roku na rok maleje, mimo, że liczba samochodów na drogach rośnie.

Zabici w wypadkach drogowych w Polsce na przestrzeni lat na tle zarejestrowanych pojazdów silnikowych:


Przez najbliższe dni policjanci z drogówki uświadamiać będą kierowców, przechodniów, rowerzystów na temat problemów jakie mogą ich spotkać, prezentować skalę zagrożeń na codziennej drodze. Zajmą się również propagowaniem kulturalnej jazdy, działaniami mającymi na celu kreowanie wzajemnego szacunku.

źródło + wykres: policja.pl
źródło grafiki: chrissiet.wordpress.com

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform