Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Zostań pracownikiem Lidla

Krótki przegląd opinii stałych bywalców Street Workout Parku.

Autor Adam
Data utworzenia: 24 sierpień 2015, 14:59 Wszystkich komentarzy: 0


Krótki przegląd opinii stałych bywalców Street Workout Parku.
Mało jaka inwestycja w Chojnowie, została tak ciepło przyjęta przez mieszkańców jak Street Workout Park, położony w Parku Piastowskim, tuż przy Orliku. Pozytywne opinie o nowym obiekcie sportowym, który został otwarty tuż przed wakacjami pojawiają się zarówno w internecie, jak i wśród użytkowników tego miejsca.

By wyjaśnić fenomen tego typu obiektów należy wpierw objaśnić czym jest Street Workout. W dużym uproszczeniu jest to rodzaj aktywności fizycznej, polegającej na wykonywaniu ćwiczeń w oparciu o zabudowę miejską. Firma FlowParks, która stworzyła ten nowy chojnowski obiekt jest wyjątkowo zasłużona w promowaniu tego rodzaju sportu. Wykorzystując spore zainteresowanie Street Workout'em w Polsce, stworzyła w wielu miastach specjalne miejsca do jego uprawiania.

Oprócz Street Workout'u, firma Flow Parks ma również spore zasługi w promowaniu parkouru, który cieszy się nie mniejszym zainteresowaniem niż wyżej opisany Street Workout. Obydwie formy aktywności fizycznej opierają się na wykonywaniu ich na świeżym powietrzu, w oparciu o architekturę miejską. Parkour, a właściwie "sztuka przemieszczania się", z francuskiego l'art du déplacement dotyczy jak najszybszego i najprostszego pokonywania napotkanych przeszkód. Za ojczyznę parkouru uznawana jest Francja, z kolei za największego promotora i twórcę tego typu sztuki uważa się pochodzącego z Górnej Normandii Davida Belle'a. Ów Francuz swoją fascynację tym rodzajem sportu odziedziczył po swoim ojcu, który jako żołnierz i strażak sztukę sprawnego przemieszczania się wykorzystywał w nieco innych celach.

W godzinach przedpołudniowych trudno jest tu spotkać kogokolwiek, nawet w wakacje. Sytuacja zmienia się jednak po południu, kiedy to miejsce odżywa, podobnie jak i pobliski Orlik, który przyciąga mieszkańców Chojnowa, spragnionych aktywności fizycznej których nie zdołał zniechęcić nawet spory wysiłek w pracy. "Miejsce ma to już swoich stałych bywalców" - dowiedziałem się od opiekuna sąsiedniego boiska. "Jak dopisuje pogoda to jestem tu niemal codziennie, teraz w lecie to doskonałe miejsce dla osób które cenią sobie inne rozwiązania niż spędzanie dnia przed telewizorem lub nawet na grillu z bliskimi. Nie wszyscy są fanami sportów drużynowych, fajnie że również taka aktywność fizyczna jest promowana" - stwierdził jeden ze stałych bywalców. "Fajne miejsce, co prawda więcej się o tym mówi niż rzeczywiście jest o czym, zawsze mogło by być trochę więcej urządzeń, w końcu plac jest duży, jednak nie chciałabym wyjść na osobę narzekającą, tak więc powiem, że jak na warunki Chojnowa to starcza to co jest. Fajnie, że takie coś powstało" - powiedziała młoda mieszkanka sąsiedniej wsi, która swój wolny czas spędzała w Street Workout Park razem z koleżanką.

Wśród osób pojawiających się co jakiś czas w tej okolicy pojawiło się także kilka wypowiedzi sceptycznych. Nie dotyczyły one jednak faktu budowy nowych obiektów sportowych w naszym mieście, a ich przeznaczenia. Zdaniem jednego z mieszkańców Chojnowa, znacznie lepszą inwestycją byłby skatepark. Trudno jest jednak wszystkim dogodzić, co nie zmienia faktu, że taki obiekt jak skatepark byłby równie chętnie odwiedzany, z tym, że w głównej mierze przez wielbicieli sportów nieco bardziej ekstremalnych, których w Chojnowie z pewnością nie brakuje. Być może i takiego miejsca doczekamy się w przyszłości w naszym grodzie, co przy wzmożonym ostatnimi laty inwestowaniu w obiekty sportowe i rekreacyjne wydaje się być całkiem możliwe.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.