Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

Duże sukcesy Champion Powiat Legnicki na międzynarodowym turnieju młodzików w Szczecinie

Autor Arkadiusz Lewandowski
Data utworzenia: 29 listopad 2011, 09:29 Wszystkich komentarzy: 0


Duże sukcesy Champion Powiat Legnicki na międzynarodowym turnieju młodzików w Szczecinie

W miniony weekend bokserzy grupy Champion Powiat Legnicki wzięli udział w zawodach międzynarodowych w Szczecinie. Oprócz Polaków na imprezie gościli: Czesi, Litwini, Ukraińcy oraz Anglicy. Zawody były zorganizowane na najwyższym poziomie. Już na początku odbyły się badania lekarskie:


Odbyło się wiele ciekawych pojedynków. Grupa Champion wystawiła pięciu zawodników. Międzynarodowy turniej młodzików cieszył się niezwykłym zainteresowaniem. Jak na nasz klub przystało nie obeszło się bez sukcesów. W kategorii do 59 kg bezdyskusyjnie zwyciężył Dawid Woźniak. Była to wygrana przez RSC (przeciwnik niezdolny do walki). Nasz reprezentant w finale pokonał zawodnika z Czech.


W walkach finałowych udział wziął również kolejny wychowanek Champion Powiat Legnicki Kamil Mroczkowski. Niestety po bardzo emocjonującym pojedynku w równej walce przegrał z znacznie bardziej doświadczonym przeciwnikiem.


Mateusz Stachurka zajął trzecie miejsce. Swoją walkę przegrał na punkty z mistrzem Czech – Gaborem Patrick późniejszym zwycięzcą turnieju.


Ponad to Champion Powiat Legnicki wystawiło jeszcze dwóch zawodników z rocznika 1998. Byli nimi Kacper Harkawy, który swoją próbę przegrał z najbardziej doświadczonym zawodnikiem turnieju: Arturem Schabazjanem (36 stoczonych walk). Dla naszego zawodnika był to debiut na arenie międzynarodowej. Warto nadmienić, że przeciwnik jest czołowym zawodnikiem Europy.Kolejny z naszych reprezentantów Oskar Łużny po wyrównanej walce zajął trzecie miejsce. Oskar miał spore szanse na zwycięstwo. Pierwsza runda pokazała duże możliwości naszego wychowanka. Przeciwnik – Kamil Kowalewski z Chojnic w dalszej części pojedynku wykorzystał swoje doświadczenie i dzięki temu wygrał.


Najciekawszym pojedynkiem całego turnieju była walka naszego kadeta Łukasza Niemczyka z mistrzem Europy i wicemistrzem świata Victorem Petrovem. Był to pojedynek poza turniejowy do którego doszło po porozumieniu z trenerem Kadry Ukrainy. Dzięki zażyłym i dobrym stosunkom z innymi trenerami udało mi się zorganizować walkę pokazową. Walka nie miała rozstrzygnięcia ze względu na swój charakter. Warto jednak nadmienić, że mój podopieczny bez żadnych kompleksów walczył jak równy z równym w tym zaciętym pojedynku. Dzięki swojej postawie wzbudził podziw innych zawodników i trenerów zgromadzonych na całym turnieju.


Łukasz Niemczyk został powołany do kadry polski. 8 grudnia będzie reprezentował Polskę na meczu Polska – Włochy na terenie Italii.


Chciałbym również podziękować firmie Wojcieszowianka za wsparcie i pomoc przy organizacji wyjazdu na w/w turniej. Gdyby nie pomoc naszego sponsora nie udałoby się godnie reprezentować powiatu legnickiego.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.