Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica Cuprum

Szlakiem ginących zawodów czyli wizyta w Gospodarstwie państwa Gorczyńskich

Autor Maciek
Data utworzenia: 25 listopad 2011, 11:08 Wszystkich komentarzy: 0


Szlakiem ginących zawodów czyli wizyta w Gospodarstwie państwa Gorczyńskich

Serdecznie polecamy  Gospodarstwa Urszuli i Bogusława Gorczyńskich. Tylko tutaj podczas jednej wizyty można zapoznać się z ginącymi zawodami: garncarstwem, kowalstwem, tkactwem i piekarstwem. Właściciele oferują degustację wiejskiego chleba ze smalcem, który zdobył liczne nagrody, m.in. kilkakrotnie Ministra Rolnictwa. Zapraszamy Gości indywidualnych a także grupy dzieci i dorosłych. Wycieczka jest niezmiernie interesująca, dzięki niej możemy dowiedzieć się na dawniej ludzie zarabiali na chleb.


Historia Gospodarstwa państwa Gorczyńskich zaczęła się tak ... W 2001 roku właściciel gospodarstwa, Bogusław Gorczyński wraz z ekipą śmiałków wyruszył do wsi Potok, aby zakupić wiatrak.      Po trzech tygodniach ciężkiej pracy, wiatrak został rozmontowany i w częściach został przewieziony do Kudowy Zdrój (trasa ok. 500 km), wnętrze i podbudowa są oryginalne, natomiast nowe są schody i obicie zewnętrzne. Przywiezienie wiatraka było impulsem do powstania Szlaku Ginących Zawodów.


Zapraszamy do zapoznania się      z proponowanymi atrakcjami, codziennie      w godzinach od 10:00 do 18:00.DLA GOŚCI INDYWIDUALNYCH:

bilet normalny 8 zł

bilet szkolny 5zł   

bilet ulgowy (studenci, emeryci) - 6zł

własnoręczne wykonanie naczynia z gliny - 7 zł

porcja wiejskiego chleba - 2 zł

*bilet obejmuje: pokaz toczenia naczyń glinianych, wstęp do domu wypieku chleba, do chatki robótek ręcznych, kuźni i mini – zoo.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform