Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica Cuprum

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdrój

Autor Maciek
Data utworzenia: 23 listopad 2011, 10:04 Wszystkich komentarzy: 0


Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdrój

Kolejnym miejscem wartym naszej uwagi jest Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju. Droga dojazdowa z Chojnowa nie stanowi wielkiego problemu. Kierujemy się autostradą na Wrocław, na wysokości Bielan odbijamy na Kobierzyce. Następnie trzymamy kierunek Kłodzko. Stąd przez Szytną do Dusznik Zdrój już niedaleko. Po dojechaniu na miejsce kierujemy się na ulicę Kłodzką 42, gdzie znajduje się cel naszej podróży.


Już na miejscu możemy odpocząć po podróży i posilić się na ławeczkach wokół Muzeum. Miejsce to otoczone jest zielenią. W ciszy i spokoju możemy chwilkę odpocząć i już po chwili zabrać się do zwiedzania.


Aby przybliżyć nam bliżej czym jest Muzeum Papiernictwa postanowiliśmy krótko opisać jego działalność. Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju jest jedyną prowadzoną w sposób profesjonalny placówką muzealną w Polsce, zajmującą się szeroko pojętą tematyką papiernictwa. Gromadzi, opracowuje i udostępnia zbiory z zakresu dziejów papiernictwa, drukarstwa, historii Dusznik Zdroju. Żywo interesuje się również sztuką papieru, współpracując z artystami tworzącymi dzieła sztuki z papieru. Ponadto głośną stała się oferta edukacyjna muzeum oraz działalność naukowo-badawcza. Bogate zbiory i unikatowy na skalę Polski księgozbiór z zakresu historii papiernictwa, jak też zainteresowania i dorobek pracowników, są źródłem wielu sukcesów; w prestiżowym konkursie organizowanym przez Ministerstwo Kultury Wydarzenie muzealne roku, dusznickie muzeum zdobyło aż 6 nagród i wyróżnień, w tym za 1998 r. główną nagrodę. Za 2001 rok otrzymało Dolnośląski Klucz Sukcesu dla najlepszej instytucji kultury. Równocześnie Muzeum Papiernictwa prowadzi współpracę międzynarodową, a dowodem uznania dla instytucji było powierzenie jej organizacji międzynarodowych kongresów artystów papieru (JAPMA) w 2001 r. oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Historyków Papieru (IPH) w 2004 r. - imprez, które po raz pierwszy odbyły się w kraju Europy Wschodniej. W 2004 r. muzeum zostało zakwalifikowane do finału Europejskiego Muzeum Roku (European Museum of the Year).


Zasady zwiedzania Muzeum Papiernictwa w dzień bezpłatny

1. Muzeum w dzień nieodpłatnego wstępu (niedziela) czynne jest od godz. 9.00 - 15.00, przy czym zwiedzanie najpóźniej można rozpocząć o godz. 14.30.
2. Zwiedzanie wyłącznie dla turystów indywidualnych bez przewodnika, z wyłączeniem możliwości rezerwacji.
3. Do zwiedzania dostępne są ekspozycje stałe - bez pokazowego czerpania papieru.
4. Dokumentem uprawniającym do nieodpłatnego zwiedzania muzeum jest jednorazowy bilet wstępu wydawany w kasie, przy czym dzienna liczba biletów jest ograniczona. Wydaje się maksymalnie do 30 biletów na 30 minut.
5. Grupy zorganizowane oraz chętnych do obejrzenia pokazowego czerpania papieru i wystaw czasowych zapraszamy:
- od poniedziałku do soboty w miesiącach maj-październik w godz. 9.00-17.00,
- od wtorku do soboty w miesiącach listopad-kwiecień w godz. 9.00-15.00.


Rezerwacji można dokonać:
- telefonicznie:
tel. +0048 74 86 69 248
fax +0048 74 8669020
- pocztą na adres:
Muzeum Papiernictwa
ul. Kłodzka 42,
57-340 Duszniki Zdrój
email: oswiat@muzpap.pl

Więcej informacji można odnaleźć na stronie internetowej www.muzpap.pl


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform