Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Zostań pracownikiem Lidla

Przekroczył motocyklem dozwoloną prędkość o ponad 130 km/h.

Autor admin
Data utworzenia: 15 czerwiec 2015, 11:14 Wszystkich komentarzy: 1


Przekroczył motocyklem dozwoloną prędkość o ponad 130 km/h.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego legnickiej Policji pełniący służbę na autostradzie A-4 podjęli pościg za motocyklistą, który przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 100 km/h.

Pierwszy pomiar prędkości wykonany przez policjantów wskazał, że motocyklista porusza się z prędkością 200 km/h na odcinku drogi z ograniczeniem prędkości do 110 km/h. Funkcjonariusze używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych usiłowali zatrzymać kierującego. Motocyklista przyspieszył i nie reagując na sygnały do zatrzymania jechał dalej. W tym czasie powodował zagrożenie dla innych uczestników ruchu między innymi wielokrotnie zmieniając pasy ruchu bez sygnalizowania tych manewrów kierunkowskazami.

Drugi pomiar prędkości wykonany na łuku autostrady wskazał, że motocyklista porusza się z prędkością 242 km/h na odcinku z ograniczeniem prędkości do 110 km/h. Mimo prowadzonego pościgu nadal nie reagował on na sygnały do zatrzymania. Po kilku kilometrach policjantom udało się zatrzymać motocyklistę. Jest to 39-letni mieszkaniec gminy Chojnów. W związku z jego zachowaniem na drodze zatrzymano mu prawo jazdy i odstąpiono od wystawienia mandatu karnego kierując wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego.

podinsp. Sławomir MasojćKomentarze

Może to jeden z tych swirow pędzących po ulicach chojnowa niemal dzień w dzień grubo przekraczając dozwolona prędkość.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.