Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Kuba Borkowski z Gimnazjum nr 1 i Karol Niżyński z SP Niedźwiedzice laureatami OTWP

Autor admin
Data utworzenia: 31 marzec 2015, 18:17 Wszystkich komentarzy: 0


Kuba Borkowski z Gimnazjum nr 1 i Karol Niżyński z SP Niedźwiedzice laureatami OTWP

30 marca, w Starostwie Powiatowym w Legnicy, odbyły się powiatowe eliminacje XXXVIII edycji Konkursu Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W wyniku eliminacji miejskich, które odbyły się 20 marca w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Chojnowie, do etapu powiatowego zakwalifikowało się łącznie siedmiu uczniów.

O godzinie 10.00, wszystkich uczestników i opiekunów przywitał Aleksander Kostuń - wicestarosta powiatu legnickiego, Zbigniew Biłyk – wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP we Wrocławiu, Józef Giedrojć - Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Legnicy, przewodniczący jury- kpt. Grzegorz Kuźniar oraz Dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego.

W konkursie wzięli udział uczniowie w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne. Eliminacje przebiegały w dwóch etapach: pisemnym i ustnym. W części pisemnej, wszyscy uczestnicy rozwiązali test jednokrotnego wyboru, składający się z 30- pytań. Z każdej kategorii wiekowej, do części ustnej zostało zakwalifikowanych po 3 uczniów, którzy uzyskali największą liczbę punktów w części pisemnej.

Jak poziom trudności testu ocenili chojnowianie?

Test był trudniejszy niż test miejski, jednak z naszej wcześniejszej wiedzy mogliśmy wywnioskować odpowiedzi na te pytania. W konkursie biorą udział od czwartej klasy podstawówki, także jestem przygotowywana na bieżąco. Odświeżam swoją wiedzę- powiedziała Małgorzata Mazurkiewicz, uczennica Gimnazjum nr 2

Poziom był bardzo wysoki, takiego wysokiego chyba jeszcze nie było. Przygotowywałem się do testu głównie w domu. Czuję, że poszło mi słabo- powiedział Kuba Borkowski, który jak się okazało, zdobył 28 punktów na 30 możliwych.

Poziom zdecydowanie wyższy niż w Chojnowie. Dało się jednak odpowiedzieć na wiele pytań bez problemu. Podchodzę do tego na luzie, dałem z siebie wszystko, a co będzie dalej, to się okaże- powiedział Gracjan Fedak- uczeń SP3 w Chojnowie.

Do drugiego etapu eliminacji powiatowych zakwalifikowało się dwóch przedstawicieli miasta i gminy Chojnów- Kuba Borkowski- uczeń Gimnazjum nr 1 w Chojnowie i Karol Niżyński- uczeń Szkoły Podstawowej w Niedźwiedzicach.

W części ustnej, każdy z uczestników, odpowiadał na trzy, wylosowane pytania. Za każde z nich, można było uzyskać od 1 do 3 punktów. W kategorii szkół podstawowych, ze względu na jednakową liczbę punktów, przeprowadzono dogrywkę.

Wyniki po dwóch etapach prezentowały się następująco:

Szkoły podstawowe:

I miejsce – Beata Barańska- SP Legnickie Pole

II miejsce- Julia Matyszczak- SP Miłkowice

III miejsce – Karol Niżyński- SP Niedźwiedzice


Gimnazja

I miejsce- Michalina Kuprianiuk – Gimnazjum Legnickie Pole

II miejsce- Kuba Borkowski- Gimnazjum nr 1 w Chojnowie

III miejsce – Kamila Dzierzkiewicz- Gimnazjum Legnickie Pole


Szkoły ponadgimnazjalne

I miejsce- Marcin Becher - Zespół Szkół Elektryczno- Mechanicznych w Legnicy

II miejsce- Jędrzej Biernacik– II LO Legnica

III miejsce – Kacper Zachary- V LO w Legnicy

Gratulacje laureatom złożyła Janina Mazur- Starosta Legnicki, wręczając również nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Choć chojnowianie w tym roku nie będą reprezentować powiatu na szczeblu wojewódzkim, należą im się ogromne gratulacje. Kubie Borkowskiemu i Karolowi Niżyńskiemu udało się zająć miejsca na podium, pozostali reprezentanci uplasowali się tuż za nim.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform