Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Gimnazjaliści z "dwójki" czytali Tolkiena przedszkolakom

Autor admin
Data utworzenia: 28 marzec 2015, 17:13 Wszystkich komentarzy: 0


Gimnazjaliści z "dwójki" czytali Tolkiena przedszkolakom

O hobbicie, jego upodobaniach i przygodach przeczytali młodszym kolegom i koleżankom z grupy "Motyli", "Żabek II" i "Pajacyków II" z Przedszkola Miejskiego nr 3 i grupy "Grzybków" z Przedszkola Miejskiego nr 1 Członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki i ich Przyjaciele – uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie.

25 marca gościnne progi Gimnazjum nr 2 przekroczyły przedszkolaki, by wziąć udział w obchodach Światowego Dnia Czytania Tolkiena. Uczniowie klas: I a, I b, III a i III c przygotowali dla nich moc atrakcji!!! Zanim nastąpiło głośne czytanie fragmentów "Hobbita czyli tam i z powrotem", gimnazjaliści zadawali zagadki o książce, prezentowali utwory poetyckie o zasadach korzystania z "papierowych przyjaciół". Potem zapoznali zgromadzonych gości z postacią hobbita, jego upodobaniach, wyglądzie i jedną przygodę z orłami. Podczas zadawania pytań okazało się, że goście uważnie słuchali i potrafią interesująco przedstawić postać hobbita.

Z racji tego, że hobbity uwielbiają dobre jedzenie i najbardziej promiennie uśmiechają się po zjedzeniu dwóch obiadów, przedszkolaki przebrały się za warzywa i owoce. Dzięki temu sala gimnastyczna, do której zaproszono gości na zajęcia sportowe z chustą Klanza, piłkami i szarfami stała się bajecznie kolorowa!!! Wiele uśmiechu wywołały tańce pod przewodnictwem Marzeny Anton, gry i zabawy aktywizujące całe grupy przeprowadzone pod opieką Aliny Bujak i Bartosza Gębali obudziły żyłkę rywalizacji!

Po zakończeniu zmagań sportowych przyszła pora na rozstanie. Żegnając się, gimnazjaliści wręczyli młodszym przyjaciołom prezenty w postaci kolorowych balonów oraz zakładki ze swoimi imionami!


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform