Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica Cuprum

Coca cola cup w Chojnowie #Aktualizacja - Gimnazjum nr 1 zwyciężyło w rzutach karnych!

Autor Maciek
Data utworzenia: 31 marzec 2015, 11:41 Wszystkich komentarzy: 0


Coca cola cup w Chojnowie #Aktualizacja - Gimnazjum nr 1 zwyciężyło w rzutach karnych!

17. edycja Coca-Cola Cup, najstarszego w Polsce piłkarskiego turnieju dla młodzieży, rusza pełną parą. Wraz z początkiem marca zakończyła się rekrutacja. W tym roku o udział w wielkim finale i wyjazd na międzynarodowy obóz treningowy będzie rywalizować 3948 drużyn – najwięcej w historii turnieju w obecnej formule szkół gimnazjalnych. Już po raz piąty z rzędu turniej jest wspierany przez Roberta Lewandowskiego.

Do udziału w tegorocznej edycji turnieju zgłosiło się prawie 25 000 gimnazjalistów i ponad 14 000 gimnazjalistek pragnących podążać drogą Roberta Lewandowskiego – najlepszego obecnie polskiego piłkarza, w przeszłości uczestnika Coca-Cola Cup. Do rywalizacji o udział w krajowym finale stanie 3948 zespołów, najwięcej (408) z województwa mazowieckiego. To najwyższa frekwencja Coca-Cola Cup w obecnej formule, czyli od 2010 roku, odkąd turniej jest skierowany wyłącznie do gimnazjalistów. Najlepsza drużyna tegorocznej edycji pojedzie na międzynarodowy obóz treningowy, na którym pozna rówieśników z innych krajów i wspólnie z nimi będzie szlifować piłkarskie umiejętności pod okiem uznanych trenerów.

W dniu wczorajszym na chojnowskim Orliku odbyły się eliminacje na szczeblu powiatowym. Do rywalizacji przystąpili zarówno chłopcy, jak i dziewczęta. Nie zabrakło wielu emocji piłkarskich, licznych goli oraz okrzyków radości. Taki turniej to nie tylko gra i walka o zwycięstwo, ale także dobra zabawa.

Do rywalizacji przystąpiło łącznie sześc ekip piłkarskich, w tym trzy męskie i trzy żeńskie. Oprócz chojnowskich gimnazjów pojawiła się także reprezentacja Krotoszyc. Każdy chciał zwyciężyć i uzyskać promocję do dalszej fazy eliminacyjnej. Niestety tylko jedna ekipa męska i jedna ekipa żeńska awansowały do dalszej części rozgrywek.

Oba chojnowskie gimnazja wystawiły swoje najlepsze reprezentacje, które rozegrały spotkania trwające 2x 10 minut każde.


Skład dziewcząt z Gimnazjum nr 1: Sylwia Urszulak, Alicja Gałas, Natalia Bekacz, Olga Sywak, Maja Łysoń, Anna Szewczyk, Paulina Hołda, Karolina Kapral, Anita Pajdzik, Jagoda Jadach.

Skład dziewcząt z Gimnazjum nr 2: Paulina Pisarska, Natalia Lewandowska, Nikola Pawlikowska, Aleksandra Baranowska, Paulina Sapin, Agnieszka Kaczówka, Anita Smoleń, Wiktoria Kos, Adrianna Kapral, Klaudia Korniłowicz.

Skład chłopców z Gimnazjum nr 1: Piotr Romaniak, Kacper Jędraszczyk, Jakub Wołoszyn, Arkadiusz Wieleżew, Michał Pisarski, Kamil Liśkiewicz, Patryk Porczak, Piotr Górski, Arkadiusz Wisłocki.

Skład chłopców z Gimnazjum nr 2: Kacper Laskowski, Igor Izbiński, Wojciech Niemczyk, Konrad Cichoń, Jacek Darmoros, Marcin Zazulczak, Mateusz Skuła, Kacper Szczepanowski, Mateusz Mastalerz, Marek Czyszczoń.


Po bardzo zaciętych i emocjonujących spotkaniach do dalszej fazy rozgrywek awansowało:


Wśród dziewcząt: Gimnazjum nr 2 z Chojnowa

Dzisiejszy dzień nie wyłonił zwycięzcy wśród chłopców. Zarówno Gimnazjum nr 1, jak i Gimnazjum nr 2 uzyskały jednakową ilość bramek i punktów. Wielki finał rozegrany zostanie w najbliższy poniedziałek na Orliku.

# Aktualizacja

Dogrywka Coca Cola Cup nie przyniosła pozytywnego wyniku zarówno ekipa z Gimnazjum nr 1, jak i Gimnazjum nr 2 nie dała się ograć w regulaminowym czasie gry. Finalnie doszło do rzutów karnych, które przyniosły rozstrzygnięcie całej rywalizacji.

O jednego gola lepsi okazali się Gimnazjaliści z "jedynki", którzy zwyciężyli 5:4.


Serdecznie gratulujemy dziewczętom, a chłopcom życzymy powodzenia!Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform