Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Minecraft Cuprum Arena Dzień Babci i Dziadka w Cuprum Arena

Chojnowianin Dionisios Sturis nową twarzą TVP Polonia

Autor admin
Data utworzenia: 20 marzec 2015, 10:31 Wszystkich komentarzy: 0


Chojnowianin Dionisios Sturis nową twarzą TVP Polonia
W minioną sobotę, Diniosios Sturis zadebiutował w roli współprowadzącego program "Polacy tu i tam", emitowanego w TVP Polonia. „Polacy tu i tam” to audycja publicystyczna o Polakach mieszkających poza granicami kraju. TV Polonia pokazuje w niej życie codzienne, społeczne, kulturalne, polityczne i gospodarcze Polonii. Przybliża sukcesy i problemy Polaków za granicą.

W audycji rozmowy z ekspertami, wybitnymi Polakami, z przedstawicielami władzy zarówno z kraju jak i z zagranicy, oraz ze „zwykłymi Polakami”. Do tego przegląd prasy polskojęzycznej wydawanej poza granicami kraju. Audycja przybliżawidzowi ważne wydarzenia z życia Polaków w kraju i za granicą.

Dionisios Sturis, będący w chwili obecnej dziennikarzem Radia TOK FM, jest doskonale znany w naszym mieście. To właśnie w Chojnowie wychowywał się i kształcił. Ceniony reporter, stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji Rządu Greckiego. Dionis jest autorem dwóch niezwykłych reportaży. Jego debiutancka książka"Grecja. Gorzkie pomarańcze" to efekt doświadczeń Dionisa, zgromadzonych podczas pracy dla radia i osobistych poszukiwań. Autor rozprawił się ze stereotypami Grecji jako kraju znanego nam z turystycznych folderów.Przyjrzał się Grecji przez pryzmat aktualnych wydarzeń i polityki, opisując równocześnie kraj i jego mieszańców z intymnej perspektywy, zagłębiając się w rodzinną historię.Jego książka to przewodnik po prawdziwej Grecji- Grecji codziennej, która jest elementem życia, a nie jednorazowej wycieczki. Debiutancka książka Dionisa została nominowana do nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki.

Kilka tygodni temu gościliśmy Dionisiosa w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Podczas spotkania opowiedział o drugiej książce, która miała premierę w styczniu."Gdziekolwiek mnie rzucisz. Wyspa Man i Polacy. Historia splątania" jest zbiorem opowieści o Manxach i Polakach-ich splątanych losach.Druga publikacja również oparta jest na jego obserwacji, doświadczeniach i opiniach.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.