Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum arena PWSZ Legnica

Lubińscy Artyści Dzieciom- akcja charytatywna

Autor Cuprum Arena
Data utworzenia: 17 marzec 2015, 10:38 Wszystkich komentarzy: 0


Lubińscy Artyści Dzieciom- akcja charytatywna

Dwunastu artystów z Lubina ozdobi wielkie wielkanocne jaja, które trafią na wystawę do CUPRUM Arena. Pisanki będzie można wylicytować na aukcji charytatywnej już 29 marca. Zebrane w ten sposób środki zostaną przekazane na leczenie 10 letniego Marcelka.

Wystawa prawdziwych dzieł sztuki w formie wielkanocnych pisanek, stanie już od wtorku
w galerii CUPRUM Arena. To efekt długiej pracy dwunastu znanych lubińskich artystów. „Chcielibyśmy, aby te piękne dzieła stworzyły wspaniałą świąteczną atmosferę w domach Lubinian. Wszystkie prace będzie można wylicytować podczas aukcji charytatywnej i jednocześnie wesprzeć działania Fundacji FOR ART działającej na rzecz niepełnosprawnych dzieci„ – mówi Ewa Sieńko z CUPRUM Arena.


Fundacja FOR ART pod kierownictwem Ewy Banaś od wielu lat aktywnie włącza się w działania charytatywne mające na celu pozyskanie środków na leczenie dzieci, ale także prowadzi dla potrzebujących zajęcia artystyczne o wymiarze edukacyjnym. „Mamy nadzieję, że mieszkańcy Lubina i okolic tłumnie wezmą udział w aukcji pięknych pisanek – do czego gorąco zachęcam” – mówi Ewa Banaś. Cel jest szczytny, bowiem cała zebrana kwota zostanie przeznaczona na leczenie 10 letniego Marcela, który choruje na rozszczep kręgosłupa. „Motto naszej fundacji brzmi: kto dobro sieje, ten dobro zbierze” – podsumowuje Prezes Fundacji FOR ART.

Każda pisanka wykonana jest inną techniką i tworzy unikalny wzór. Iza Bartosińska działająca twórczow Komitywie Artystycznej - jedynej w Lubinie nieformalnej grupie plastycznej, przygotowała projekt jaja w postaci wielkiego przestrzennego obiektu. Projekt wyróżnia się wielowymiarowością i cechuje wieloma rzeźbiarskimi walorami. „Zaproszenie od Cuprum Arena przyjęłam bez wahania i niemal natychmiast wiedziałam, że moją ideą w tej pracy będzie porzucenie schematycznego myślenia i otworzenie się na nowe pomysły. Mam nadzieje, że moje dzieło przyniesie radość nowemu właścicielowi” – mówi Iza Bartosińska, edukatorka sztuki. „Moja pisanka nawiązuje do sztuki origami, którą zajmuję się już od prawie 30 lat. Na pierwszy rzut oka pojawi się królik, ale jak się dobrze przyjrzeć, można zobaczyć o wiele więcej” – mówi Adam Szewczyk, lubiński artysta.

Udział w akcji wzięli m.in.: Ula Urbaniak, Mariola Jankowska, Agnieszka Byszewska, Gabriela Sermin, Iza Bartisińska, Olimpia Hryniuk, Maja Grabkowska, Adam Szewczyk, Joanna Kołowska, Joanna Siwak, Krystyna Betiuk, Anna Wiśniewska.

Wystawę można oglądać w CUPRUM ARENA od 17 do 29 marca br. Aukcja charytatywna odbędzie 29 marca br. w godzinach 13.00 – 18.00. Wszystkie dzieci zapraszamy także do udziału w warsztatach dekorowania pisanek. Najmłodsi swoje prace będą mogli przekazywać na aukcję bądź zabrać do domu.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform