Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Mistrzostwa Dolnego Śląska za nami - podsumowanie (foto + video)

Autor Maciek
Data utworzenia: 16 marzec 2015, 10:22 Wszystkich komentarzy: 0


Mistrzostwa Dolnego Śląska za nami - podsumowanie (foto + video)

Trzydniowe, pierwsze w historii naszego miasta, Mistrzostwa Dolnego Sląska w boksie przeszły do historii. W minioną niedzielę odbył się trzeci i ostatni dzień tej imprezy sportowej. Cała rywalizacja została zaplanowana na trzy dni z uwagi na sporą ilość samych zawodników. Do Chojnowa zawitało 18 klubów i przeszło 80 pięściarzy z całego województwa.

W piątek, w godzinach porannych, pierwsze ekipy pojawiły się w Chojnowie. Zanim jednak w ringu kibice mieli możliwość zobaczenia ciekawych walk, przystąpiono do ważenia, badań lekarskich. Zmagania sportowe poprzedziła również konferencja techniczna na której dokonano losowania par oraz ustalono szczegóły samej rywalizacji.

W piątkowe popołudnie, zgromadzeni kibice mogli obejrzeć walki eliminacyjne. Zawodnicy, którzy przybyli na mistrzostwa mieli pełną świadomość tego, że porażka oznacza koniec przygody w tej imprezie sportowej. Należy pamiętać, że w boksie nie ma drugie szansy, szansy na rewanż czy też lepszy występ. Każdy błąd w ringu kosztuje bardzo wiele. Wszyscy ci, którzy w piątek wygrali swoje pojedynki automatycznie awansowali do sobotnich półfinałów. Tego dnia nasz reprezentant Kacper Harkawy wywalczył eliminację do finałów. Również w piątek chojnowscy kibice dowiedzieli się, że w ringu nie zobaczą naszego reprezentanta wagi ciężkiej – Kamila Mroczkowskiego. Wychowanek Klubu Champion Chojnów Powiat Legnicki, pomimo gotowości do walki, nie doczekał się rywala, który miałby odwagę wejść do ringu. Kamil zatem z automatu uzyskał promocję do Mistrzostw Polski. Przypominamy, że Mistrzostwa Dolnego Sląska są jednocześnie eliminacją do kolejnej prestiżowej imprezy sportowej, jaką są Mistrzostwa Polski.

W sobotę już o godzinie 11:00 rozpoczęły się pierwsze walki półfinałowe. Na godzinę 15:45 zaplanowano zaś oficjalne otwarcie Mistrzostw Dolnego Sląska. W ringu pojawili się organizatorzy, współorganizatorzy oraz sędziowie. Wśród nich można wyróżnić: Wicestarostę Powiatu Legnickiego – Kazimierza Burtnego, Wójt Gminy Chojnów – Andrzeja Pyrza, przedstawicieli Okręgowego Związku Bokserskiego we Wrocławiu – Mariusza Mazurka oraz Franciszka Jaszczyszyna.Zawody zostały uznane za otwarte. Przywitano zgromadzonych kibiców, zawodników oraz trenerów. Podziękowano wszystkim sponsorom za wsparcie tej inicjatywy sportowej. Wśród nich należy wymienić:

  • Feerum S.A – sponsor główny zawodów
  • Jak Kryszuczk Sp.z.o.o
  • Stanisław Kryszuczk – Cukiernictwo Piekarnictwo
  • Mariusz Cichoński – Firma Domex
  • BHPE – Paweł i Ryszard Pacuła
  • Bartłomiej Giersok - Firma GB Chojnów
  • Ceglany Dworek – Janusz Czapski

Tuż po godzinie 16 rozpoczęły się kolejne walki. W ringu pojawił się ponownie Kacper Harkawy, który walczył w finale kategorii 52kg o tytuł mistrzowski. Po trzech dobrych rundach reprezentant Klubu Champion Chojnów Powiat Legnicki jednogłośnie ogłoszony został Mistrzem Dolnego Sląska. Dekoracji oraz wręczenia pamiątkowych medali dokonał Daniel Janusz – prezes firmy Feerum S.A, głównego sponsora całej gali. Sobotnie zmagania zatem możemy zaliczyć do bardzo udanych. Pierwsza walka finałowa i pierwsze zwycięstwo.Niedziela była ostatnim dniem zmagań pięściarzy. W tym dniu w ringu pojawiło się dwóch naszych bokserów: Adrian Żytniewski oraz Krzysztof Zachary. Na niedzielę zaplanowano ponad dwadzieścia walk. W czwartym pojedynku dnia w ringu pojawił się Adrian Żytniewski, który w trzyrundowym starciu zmierzył się z reprezentantem PKB Polkowice – Adrianem Sikora. Sporo nerwów w ringi, wiele wskazówek od szkoleniowca – Arkadiusza Lewandowskiego doprowadziło do zwycięstwa i drugiego tytułu mistrzowskiego. – Udało mi się zdobyć tytuł Mistrza Dolnego Sląska. Po cichu liczyłem na taki wynik, gdyż mój trener nie odpuszczał mi żadnych treningów, już teraz wiem dlaczego. Dziękuję mu serdecznie za to, że mnie tak dobrze przygotował. W walce udało mi się zrealizować w 100% założenia taktyczne i to było kluczem do sukcesu – tuż po walce powiedział Adrian Żytniewski.


Ostatnim naszym reprezentantem był Krzysztof Zachary w kategorii 57 kilogramów. Wychowanek chojnowskiego klubu w ringu zmierzył się z zawodnikiem Boks Polonia Świdnica – Kamilem Skowrońskim. Z narożnika Krzysztofa dobiegało wiele wskazówek zarówno od trenera Lewandowskiego, jak i Łukasza Niemczyka, który wspierał swojego kolegę podczas tego starcia. Młody chojnowianin nie zdołał jednak zrealizować planu na tą walkę. Po trzech dobrych i wyrównanych rundach uległ swojemu rywalowi na punkty 2:1. Krzysztof Zachary uplasował się zatem na drugim miejscu i tym samym wywalczył tytuł Wicemistrza Dolnego Sląska.


Niedzielne zmagania zakończyły się późnym popołudniem. Wczoraj poznaliśmy wszystkich finalistów i zwycięzców, którzy będą reprezentować nasze województwo w Mistrzostwach Polski.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała ekipa sędziowska pod „czujnym okiem” Ryszarda Makowskiego – sędziego głównego całych zawodów. W Chojnowie ponadto pojawiła się telewizja internetowa bokser.org, która relacjonowała Mistrzostwa Dolnego Sląska na żywo na cały świat. Trzydniowe zmagania i przeszło sześćdziesiąt walk bokserskich przeszło do historii. Mamy nadzieję, że w naszym mieście zagości więcej zawodów tej rangi. Boks z dnia nadzień staje się coraz popularniejszy. Jest to dyscyplina sportowa, która wymaga wiele skupienia, dokładności i nie wybacza popełnionych błędów. Wszyscy ci, którzy przegrali nie mają już możliwości rewanżu i awansu do Mistrzostw Polski. Muszą oni teraz solidnie popracować, a kolejna szansa na eliminację pojawi się podczas następnych Mistrzostw Dolnego Sląska.

Nad prawidłowym przebiegiem minionych mistrzostw czuwali następujący sędziowie:

Tomasz Różniatowski

Jacek Kamiński

Grzegorz Włosek

Sebastian Światek

Mariusz Mikucki

Ponadto pojawiła się Komisja Sportowa i delegaci techniczni:

Franciszek Jaszczyszyn

Stanisław Antoszczyszyn

Supervisorem był sędzia mający status międzynarodowego:

Ryszard MakowskiKomentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform