Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Cuprum arena

Drugi dzień Mistrzostw Dolnego Śląska wyłonił pierwszych zwycięzców (foto)

Autor Maciek
Data utworzenia: 15 marzec 2015, 09:01 Wszystkich komentarzy: 0


Drugi dzień Mistrzostw Dolnego Śląska wyłonił pierwszych zwycięzców (foto)

Wczorajszy dzień dostarczył nie lada emocji związanych z boksem. Wszystko to za sprawą drugiego etapu Mistrzostw Dolnego Śląska, które w tym roku odbywają się w Chojnowie. Cała idea rozegrania tej prestiżowej imprezy narodziła się podczas Charytatywnej Gali na rzecz Oliwiera Rynkal. Władze Polskiego Związku Bokserskiego doceniły trud naszego Klubu Champion Chojnów Powiat Legnicki i stworzyły nam możliwość rozegrania bardzo prestiżowej imprezy sportowej.

Drugi dzień Mistrzostw Dolnego Śląska był etapem finałów i półfinałów, które mają na celu wyłonienie najlepszych pięściarzy w naszym województwie. W hali Powiatowego Zespołu Szkół pojawiło się 18 teamów bokserskich oraz przeszło 80 zawodników.

O godzinie 11:00 rozegrane były pierwsze pojedynki. Kilka minut przed godziną 16:00 nastąpiło oficjalne otwarcie Mistrzostw, przywitanie gości, ekip sportowych, sponsorów oraz sędziów. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał sędzia mający status międzynarodowego – Ryszard Makowski. Ponadto pojawili się także sędziowie ringowi, którzy zadbali o to, aby zawodnicy w pełni zdrowia opuszczali ring. Nie zabrakło również ekipy medycznej. Oficjalnego otwarcia dokonał Prezes Polskiego Związku Bokserskiego, Wójt Gminy Chojnów, Wicestarosta Powiatu Legnickiego oraz główny sponsor naszego klubu bokserskiego i całych Mistrzostw Dolnego Śląska - prezes zarządu firmy Feerum S.A - Daniel Janusz.

W sobotę stoczonych zostało ponad dwadzieścia pojedynków. W ringu pojawił się wychowanek Champion Chojnów Powiat Legnicki – Kacper Harkawy, który wywalczył tytuł Mistrza Dolnego Śląska. Niestety nasz czołowy pięściarz – Kamil Mroczkowski nie pojawił się w ringu z uwagi na to, że żaden inny zawodnik nie odważył się skrzyżować z nim rękawic. Obaj nasi zawodnicy otrzymali promocję do Mistrzostw Polski, które już niebawem.

Podczas wczorajszej gali nie zabrakło również prezesa firmy Feerum S.A – Daniela Janusza, który aktywnie wspiera nasz klub. To dzięki pomocy chojnowskiego przedsiębiorcy nasz klub może działać tak prężnie i osiągać tak dobre rezultaty.


Już dziś serdecznie zapraszamy na ostatni dzień Mistrzostw. Pierwsze starcia rozpoczną się już o godzinie 11:00. Dekoracja nastąpi tuż po zakończeniu walk. Ostatni dzień rywalizacji wyłoni najlepszych na Dolnym Śląsku, którzy będą reprezentowali nasze województwo podczas Mistrzostw Polski.

Serdecznie zapraszamy!Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform