Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Kobiet!

Autor admin
Data utworzenia: 08 marzec 2015, 08:46 Wszystkich komentarzy: 0


Najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Kobiet!

Drogie Panie! Z okazji Waszego święta, pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia- wszystkiego co najlepsze, pomyślności, wielu powodów do radości i uśmiechu,sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!


Dokładne ustalenie genezy dnia kobiet jest o tyle trudne, że różne źródła podają różne wersje. Jedno jest pewne, powstanie tego święta związane jest z walką kobiet o swoje prawa społeczne. I tak, już 1857 roku w Nowym Jorku odbył się strajk kobiet żądających zrównania praw i zarobków z prawami i zarobkami mężczyzn. W marcu 1913 roku w Petersburgu zastrajkowały po raz pierwszy rosyjskie kobiety, a od 1917 roku w marcu odbywały się masowe strajki rosyjskich kobiet. Inna wersja głosi, że dzień kobiet obchodzony jest w związku z marcowym wystąpieniem jednego z posłów w brytyjskim parlamencie. Domagał się on w swoim przemówieniu większych praw dla kobiet.

Dzień Kobiet, po raz pierwszy obchodzono 28 lutego 1909 roku w Stanach Zjednoczonych. W pozostałej części globu za obchody święta kobiet uznaje się manifestację z dnia 19 marca 1911 roku, które odbyły się w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i Danii.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform