Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Kraina Lodu 2 w Cuprum Arena Zostań pracownikiem Lidla

Bloger kontra Owsiak w legnickim sądzie

Autor admin
Data utworzenia: 02 marzec 2015, 13:46 Wszystkich komentarzy: 3


Bloger kontra Owsiak w legnickim sądzie
Sąd Okręgowy w Legnicy uznał, że 44-letni rolnik z Biskupina- Piotr Wielgucki znieważył na swoim blogu Jurka Owsiaka nazywając go "hieną cmentarną na dorobku".Piotr Wielgucki znany w sieci jako "MatkaKurka" na swoim blogu od dawna prowadzi z Jurkiem Owsiakiem i jego Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy otwartą wojnę. Szef WOŚP pozwał go do sądu za artykuł pt. "Jerzy Owsiak król żebraków i łgarzy, złoty melon sekty WOŚP".

Bloger z Biskupina zarzucił Owsiakowi
finansowe przekręty. Szefa WOŚP nazwał m.in. "hieną cmentarną na dorobku", "królem łgarzy" i "królem żebraków".

We wrześniu 2014 r., Sąd Rejonowy w Złotoryi orzekł, że Wielgucki oparł się na dokumentach fundacji, a jego opinie na temat działalności Orkiestry Owsiaka mieszczą się w granicach chronionej przez konstytucję wolności słowa. Bloger jednocześnie został uznany za winnego znieważenia Owsiaka. Sąd jednak odstąpił od wymierzenia mu kary, bo szef WOŚP odpowiedział mu publiczną "zniewagą wzajemną".

Od tego wyroku odwołał się zarówno Owsiak, jak i Wielgucki. W czwartek, legnicki Sąd Okręgowy podtrzymał decyzję pierwszej instancji w sprawie oskarżeń o podejrzane operacje finansowe WOŚP. Zmienił jednak wyrok w części dotyczącej znieważenia Owsiaka określeniami typu "hiena cmentarna". Bloger został ukarany grzywną w wysokości 5 tys. złotych.

Owsiak w legnickim sądzie się nie pojawił. Był za to rzecznik WOŚP Krzysztof Dobies. Z wyroku był zadowolony.

- Stała się sprawiedliwość. Wyrok pokazuje, że nie można bezkarnie w sieci obrażać innych ludzi - mówił chwilę po wyjściu z sądu Dobies. Niekorzystnej dla Owsiaka części wyroku nie komentował. Zapowiedział tylko, że oficjalne stanowisko WOŚP opublikuje niebawem na swojej stronie internetowej.

Piotr Wielgucki był wyrokiem zbulwersowany. Zapowiedział, że wytoczy Owsiakowi proces karny.

- Sąd uznał, że obraziłem go "hieną cmentarną". W takim razie Owsiak tym bardziej obraził mnie słowami "wariat z Chojnowa", czy "pier... się" - mówił "MatkaKurka".

Wyrok Sądu Okręgowego w Legnicy jest prawomocny.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy sądowy proces Wielguckiego. W lutym 2013 roku Sąd Okręgowy w Legnicy uznał, że jest on winny publicznej obrazy prezydenta Bronisława Komorowskiego.Jednocześnie warunkowo umorzył postępowanie na rok. Wielgucki od wyroku się odwołał, ale wrocławski Sąd Apelacyjny go podtrzymał. Na ławie oskarżonych znalazł się wówczas z powodu artykułu pod tytułem „Polską rządzą dwa ruskie cwele: Tusk i Komorowski”.

źródło: lca.pl

Komentarze

Szanowna redakcjo jak piszecie co Kol wiek piszcie to rzetelnie. dziwny ten wyrok ale nie komentuje się wyroków nie zawistnego Sądu . ale jak wy piszecie może się gnicie też do innych źródeł i powiedzcie jaka jest prawda . a nie wyrwane z kontekstu zdania i oki gdzie ta rzetelność. Jak nie macie materiałów już daję . Polityka http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/215877-owsiak-w-90-przegrywa-proces-z-blogerem-rzecznik-wosp-oburzony-ksiegi-rachunkowe-ukryte. następny artykuł polityka http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/220994-owsiak-pod-sciana-sad-miazdzy-tlumaczenia-szefa-wosp-i-dopytuje-o-nieujawnione-ksiegi-rachunkowe. Dobra lektura i polecam przeczytanie starannie
zgłoś komentarz
Jeszcze jedna lektura do tych co nie wierzą a fakt stał sie faktem http://niezalezna.pl/64576-prawomocny-wyrok-bloger-pisal-prawde-o-jerzym-owsiaku
zgłoś komentarz
sąd utrzymał w mocy ,orzeczenie w którym bloger ,,Matka Kurka,,pisał o podejrzanych operacjach finansowych WOSP ,i to jest najważniejsze
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.