Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Zostań pracownikiem Lidla

"Szlakiem epok literackich" w Powiatowym Zespole Szkół

Autor admin
Data utworzenia: 02 marzec 2015, 08:30 Wszystkich komentarzy: 0


"Szlakiem epok literackich" w Powiatowym Zespole Szkół
W piątek, w Powiatowym Zespole Szkół,odbyła się dziesiąta- ostatnia edycja konkursu pn. "Szlakiem epok literackich". Rozpoczynając w 2006 roku od konkursu wiedzy o antyku, poprzez średniowiecze, renesans, barok, oświecenie, romantyzm, pozytywizm, Młodą Polskę, przyszedł czas na współczesność, która była tematem tegorocznej edycji.

Piątkowe spotkanie rozpoczęło się od występów artystycznych. Obecni mogli obejrzeć pokaz taneczny, a także wysłuchać utworów wokalnych i instrumentalnych.

Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: Ewa Więcek- nauczyciel ze Szkoły Podstawowej nr 3, Elżbieta Izworska- pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Lucyna Olszewska- nauczyciel- bibliotekarz z Powiatowego Zespołu Szkół.

W wyniku eliminacji, do konkursu wiedzy o współczesności zakwalifikowało się pięć trzyosobowych drużyn.
III Technikum Ekonomiczne: Ewelina Psiuch, Martyna Duda, Katarzyna Sobczak
I Technikum Żywienia: Martyna Kalinowska, Bartłomiej Kuboń, Wojciech Kuśmierz
I Liceum Ogólnokształcące: Aleksandra Najda, Kacper Such, Michał Tomaszewski
III Technikum Hotelarskie: Angelika Zborowska, Marta Podgórska, Daria Kisielewicz
III Technikum Mechaniczne: Tomasz Malinowski, Damian Młyńczak, Adrian HamalaPo regulaminowych siedmiu pytaniach, na prowadzeniu były dwie drużyny: klasa III TE i III TM. W celu wyłonienia zwycięzcy, zadano 10 dodatkowych pytań. Na pierwszym miejscu uplasowali się uczniowie III TM, tuż za nimi III TE. Trzecie miejsce zajęła drużyna z I LO.

Po części konkursowej, wyświetlona została prezentacja multimedialna podsumowująca wszystkie epoki literackie. Chwilę później głos zabrał dyrektor PZS- Mariusz Kowalczyk, który pogratulował wszystkim uczniom poziomu wiedzy, a także podziękował organizatorkom, które każdego roku wkładały mnóstwo pracy i zaangażowania w przygotowanie kolejnej edycji: Jadwidze Matys, Lucynie Olszewskiej i Renacie Hermanowicz.

Na koniec spotkania wręczono nagrody i pamiątkowe dyplomy uczestnikom konkursu wiedzy o współczesności, a także laureatom konkursu plastycznego i literackiego„ Nie pytaj, komu bije dzwon, bije on Tobie”. Nagrody wręczył dyrektor szkoły wraz z radnym powiatu legnickiego- Krzysztofem Sowińskim.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.