Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
  • Polish
  • English

Mistrzostwa Dolnego Śląska zbliżają się wielkimi krokami - Gala w Chojnowie!

Author: Maciek
Creation date: 25 February 2015, 08:47 All comments: 0


Mistrzostwa Dolnego Śląska zbliżają się wielkimi krokami - Gala w Chojnowie!


Długo wyczekiwane przez chojnowski Klub Bokserski Champion Chojnów Powiat Legnicki – Mistrzostwa Dolnego Śląska w boksie nareszcie odbędą się w naszym mieście. Już w przyszłym miesiącu, a mianowicie 13-14 marca w Hali Sportowej przy ul. Matejki rozpocznie się wielka feta bokserska. Cała impreza sportowa odbędzie się pod patronatem Starostwa Powiatowego w Legnicy, Gminy Chojnów oraz portalu chojnow.pl.

Po ostatnim, wielkim sukcesie, Kamila Mroczkowskiego i nokaucie Mistrza Olimpijskiego z Chin możemy spodziewać się nie lada emocji podczas Mistrzostw Dolnego Śląska. Ciężko będzie teraz znaleźć odpowiedniego rywala dla naszego fightera z Chojnowa. Dzięki ostatniej walce Kamil zdecydowanie zaistniał nie tylko na arenie krajowej, ale i międzynarodowej. Pokonanie bokserskiego numeru jeden w Europie nie jest łatwym wyzwaniem. Z niecierpliwością oczekujemy pierwszych starć wychowanków Arkadiusza Lewandowskiego, którzy od dłuższego czasu przynoszą nam same sukcesy.


Do Chojnowa zawitają najlepsi z najlepszych w naszym województwie. Nie zabraknie takich klubów jak:

- Gwardia Wrocław,

- Bombardier Wrocław,

- Polonia Świdnica,

- Boks „Kaczor” Wałbrzych,

- Klub Bokserski Jelenia Góra,

- Energetyka Lubin

- DKB Dzierżoniów,


W Chojnowie pojawi się ponad dwadzieścia ekip pięściarskich z całego Dolnego Śląska. Zmagania bokserskie podzielone zostaną na dwa dni. Pierwszy z nich stanowić będzie eliminacje, które wyłonią finalistów. Drugiego dnia tej imprezy sportowej widzowie zobaczą zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych. Spośród ponad 100 zawodników wyłonieni zostaną mistrzowie wśród: młodzików, kadetów oraz juniorów. Tego dnia w Chojnowie pojawi się TVP Wrocław, która już dziś wyraziła zainteresowanie tym wydarzeniem sportowym. Ponadto organizatorzy przewidują przeprowadzenie licytacji z której dochód przeznaczony zostanie na cele charytatywne.

Mistrzostwa Dolnego Sląska są bardzo ważnym sprawdzianem dla zawodników z naszego województwa. Wszystko to za sprawą rangi tego wydarzenia sportowego. Marcowa gala wyłoni reprezentantów Dolnego Śląska, którzy walczyć będą następnie w Mistrzostwach Polski.

Działacze i trener chojnowskiego klubu zapewniają, że mistrzostwa przygotowane zostaną z najwyższą starannością i dbałością o każdy szczegół. Uczestnicy tegorocznej gali zakwaterowani zostaną w hotelu w Piotrowicach.Nasz lokalny klub reprezentować będą następujący zawodnicy:

- Alan Korput (młodzik)

- Grzegorz Olszewski (kadet)

- Krzysztof Zachary (kadet)

- Adrian Żytniewski (kadet)

-Kacper Harkawy (junior)

- Kamil Mroczkowski (junior)Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie sportoweComments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.