Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Zostań pracownikiem Lidla

Nie daj się naciągnąć! Uwaga na nieodebrane połączenie z numeru +23...

Autor Maciek
Data utworzenia: 18 luty 2015, 14:40 Wszystkich komentarzy: 0


Nie daj się naciągnąć! Uwaga na nieodebrane połączenie z numeru +23...
W ostatnich dniach otrzymaliśmy od Państwa informację o pojawiających się na wyświetlaczu telefonu numerach rozpoczynających się od +23…. Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się sprawie i jak się okazuje takie połączenie może stanowić poważne zagrożenie dla naszego portfela. Kiedy budzimy się rano, a na naszej komórce widnieje nieodebrane połączenie z numeru rozpoczynającego się od +23… najlepiej to zlekceważmy i nie podejmujmy próby oddzwonienia, gdyż może to nas słono kosztować.

- Kiedy rano zobaczyłem połączenie nieodebrane natychmiast oddzwoniłem. Po kilku sekundach połączenia zostało ono zakończone. Wszystko dlatego, że 15zł które pozostało mi na karcie zostało „pożarte” w kilka sekund. Gdybym posiadał aparat na abonament mój rachunek mógłby mnie zadziwić – powiedział pan Tadeusz, który poinformował nas o tej próbie wyłudzenia.

Połączenia telefoniczne z numeru +23… pochodzą z krajów afrykańskich i stanowią poważne zagrożenie dla osób, które najzwyczajniej dadzą się „naciągnąć”. Jak działa cały system zarobkowy – nie wiem. Tego możemy się jedynie domyślać. Prawdopodobnie funkcjonuje to jak nasze krajowe numery 0700 – właściciel wykupuje numer od lokalnego operatora i ustala z nim podział zysków.

Nie dajmy się zatem nabić w przysłowiową butelkę i nie oddzwaniajmy w przekonaniu, że wykonujemy połączenie na numer krajowy. Warto dokładnie przyjrzeć się każdemu połączeniu, które do nas przychodzi.

Apelujemy zatem o ostrożność!


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.