Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Kraina Lodu 2 w Cuprum Arena Zostań pracownikiem Lidla

Dziś Walentynki - jak je spędzić?

Autor admin
Data utworzenia: 14 luty 2015, 10:29 Wszystkich komentarzy: 0


Dziś Walentynki - jak je spędzić?

Walentynki– coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia.

Walentynki mają tyle samo zwolenników co przeciwników. Słowa krytyki dotyczą przede wszystkim komercyjnego i konsumpcjonistycznego podejścia. Ponadto podkreśla się, że miłość powinno okazywać się drugiej osobie przez cały rok, a nie „na pokaz”, 14 lutego.

Nie zmienia to jednak faktu, że Walentynki mają duże znaczenie i ludzie całą uwagę pragną poświęcić drugiej połówce. W jaki sposób spędzić ten dzień, aby był wyjątkowy?


Kolacja w restauracji

Wspólne wyjście do restauracji to jedna z najchętniej wybieranych form spędzania dnia zakochanych. Okoliczne lokale zachęcają nas wyjątkowym, walentynkowym menu oraz szczególną oprawą muzyczną. Jeśli zatroszczymy się o odpowiedni nastrój i odświętne ubrania, możemy poczuć się nawet jak na pierwszej randce.


Wyjście do kina

W dniu zakochanych, nie tylko restauracje, ale i sale kinowe pełne są zakochanych. Hitem tegorocznych Walentynek bez wątpienia jest film „50 twarzy Greya”, który wzbudza wiele kontrowersji. Okazuje się jednak, że zainteresowanie produkcją jest ogromne- na dzisiejsze seanse, w salach kinowych pozostały pojedyncze wolne miejsca.


Lodowisko, kręgielnia

Dla tych, którzy cenią sobie aktywne spędzanie czasu, wyjście do kina czy kolacja w restauracji mogą wydawać się mało atrakcyjne. Do dyspozycji mamy jednak wiele innych, ciekawych miejsc, które dostarczą powodów do radości. W Walentynki, lodowiska czy kręgielnie cieszą się bardzo dużą popularnością. Do wspólnej zabawy można zaprosić inne zaprzyjaźnione pary, Walentynki wcale nie muszą oznaczać spędzania czasu we dwoje.


Wieczór w domowym zaciszu

Pełne sale kinowe i restauracje, nie każdego zachęcają do wyjścia z domu. Zakochani często postanawiają zorganizować sobie romantyczny wieczór w domowym zaciszu. Możliwości jest naprawdę wiele. Nic nie sprawia tyle radości co wspólne gotowanie czy oglądanie filmów. Można również samodzielnie przygotować coś wyjątkowego i zaskoczyć drugą połówkę.


Drobne upominki

Choć w Walentynki nie chodzi o obdarowywanie prezentami, drobne upominki z pewnością wywołają uśmiech na twarzy drugiej połówki. Wystarczą kwiaty czy czekoladki, aby sprawić komuś dużo radości.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.