Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum arena PWSZ Legnica

"Most miłości" w Chojnowie?- Pierwsza kłódka z inicjałami na chojnowskiej kładce

Autor admin
Data utworzenia: 30 grudzień 2014, 17:13 Wszystkich komentarzy: 2


"Most miłości" w Chojnowie?- Pierwsza kłódka z inicjałami na chojnowskiej kładce

Przypinanie kłódki do mostu na znak miłości jest rytuałem odprawianym na całym świecie.Choć idea wieszania kłódek nie jest nowa, stała się popularna w 2006 r., kiedy pisarz Federico Moccia w powieści „Tylko Ciebie chcę” umieścił scenę, w której główni bohaterowie, na znak miłości przypięli kłódkę na rzymskim moście Ponte Milvio. Od tego czasu „kłódkomania” ogarnęła cały świat.

Mosty miłości pojawiły się również w Polsce. Pierwsze kłódki przypinano na moście Tumskim we Wrocławiu, gdzie na chwilę obecną ciężko znaleźć skrawek wolnego miejsca. Inne mosty w Polsce na których wiszą kłódki miłości to: Kładka Ojca Bernatka w Krakowie, Most przy ulicy Korzennej w Gdańsku, Most biskupa Jordana w Poznaniu, Most Świętokrzyski w Warszawie oraz wiele innych mostów i kładek na terenie mniejszych miast.Rytuał jest bardzo prosty- zakochani wchodzą na most, trzymając się za ręce, wyciągają kłódkę z wyrytymi wcześniej inicjałami i przypinają ją do balustrady.

Mieszkańcy naszego miasta, przechadzając się chojnowską kładką, na dzień dzisiejszy mogą dostrzec jedną kłódkę z inicjałami. Pojawiła się stosunkowo niedawno, jednak wzbudza coraz większe zainteresowanie. Nasuwa się pytanie, czy chojnowianie pójdą śladem zakochanych i do obecnej dołączą kolejne kłódki? A może chojnowska kładka ma szansę dorównać mostom miłości z większych miast?
Komentarze

Zdusić w zarodku ten zwyczaj! nie dość że niszczy to most, to jeszcze przy wiekszej ilości takich bibelotów stanowi powazne obciążenie które może nadwyręzyć konstrukcję... Ten sam problem był we Wrocławiu
zgłoś komentarz
Zgadzam się z Krisem!
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform