Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

III Chojnowski Konkurs Poetycki rozstrzygnięty

Autor admin
Data utworzenia: 30 listopad 2014, 11:40 Wszystkich komentarzy: 0


III Chojnowski Konkurs Poetycki rozstrzygnięty

W piątek, 28 listopada odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom konkursu poetyckiego. III Chojnowski Konkurs Poetycki, zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną i MOKSiR miał na celu rozbudzenie talentów i popularyzowanie twórczości poetyckiej, rozwijanie aktywności twórczej i integrację mieszkańców Ziemi Chojnowskiej. Konkurs był skierowany do byłych i obecnych mieszkańców miasta i gminy Chojnów w wieku od 15 lat.

W dniu 20 listopada odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej powołanej do oceny prac. Skład komisji: Antonina Trawnik- przewodnicząca, Krystyna Kalagasidis, Barbara Słotwińska .W obradach wzięli udział również przedstawiciele organizatorów: Elżbieta Izworska (MBP) i Stanisław Horodecki (MOKSiR).

Na konkurs wpłynęły prace dziewięciu autorów. Mimo tej niedużej liczby, oceniający nie mieli łatwego zadania. Po zapoznaniu się z tekstami, komisja zrezygnowała z przyznania pierwszego miejsca. Dwa równorzędne drugie przyznano:

Aleksandrze Najdzie za wiersz „Ciemność”

Małgorzacie Krzywdzie za wiersze „Przed dziewiczo czystą kartką…” i „Puść mnie wolno”

Trzecie miejsce przyznano Jarosławowi Macowiczowi za wiersze: „Szelest myśli”, „Gra językowa” i „…Szło”

Pozostali uczestnicy: Krystyna Czapska, Natalia Dziaduch, Anna Ruta Kozołup, Piotr Misikiewicz, Jadwiga Stopa i Danuta Schmeling również zasłużyli na wyróżnienie. Wszystkich nagrodzono pamiątkowymi książkami.

Po wyróżnieniu wszystkich uczestników, laureaci zaprezentowali swoje utwory zgromadzonej publiczności. Niespodzianką była obecność Jolanty Trawnik- legnickiej artystki, która nadała wydarzeniu niezwykłej oprawy muzycznej. W jej repertuarze znalazły się utwory takich artystów jak Bułat Okudżawa i Agnieszka Osiecka.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform