Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

Dr Bartosz Ochman ponownie sprawdził naszych bokserów. Testy wypadły bardzo dobrze (video)

Autor Maciek
Data utworzenia: 29 listopad 2014, 09:35 Wszystkich komentarzy: 0


Dr Bartosz Ochman ponownie sprawdził naszych bokserów. Testy wypadły bardzo dobrze (video)

Reprezentanci Champion Chojnów Powiat Legnicki już po raz drugi skorzystali z pomocy wybitnego specjalisty - Bartosza Ochmana. Jest on specjalistą od przygotowania wydolnościowego sportowców. Ten wielki autorytet w świecie polskiego sportu do tej pory pracował z wieloma znanymi i cenionymi osobistościami jak: Paweł Korzeniowski, Krzysztof "Diablo" Włodarczyk, Albert Sosnowski. Ponadto z pomocy doktora Ochmana korzysta wiele klubów piłkarskich jak: Zawisza Bydgoszcz, Zagłębie Lubin, Górnik Zabrze czy Śląsk Wrocław. Wczorajsze testy odbyły się w pobliskim Lubinie, gdzie wraz z drużyną MKS`u Energetyka Lubin klub Champion Chojnów przygotowuje się do zawodów.


Trener Arkadiusz Lewandowski nie zwalnia tempa w przygotowaniach do kolejnych zawodów. Mało który z amatorskich klubów bokserskich korzysta z tak fachowej pomocy. - Moim zdaniem, pomimo faktu, że pracuję z młodymi ludźmi, muszę podchodzić do tego profesjonalnie. Trenujemy więcej niż inni. Zajęcia odbywają się pięć, sześć razy w tygodniu. Przed ważnymi imprezami sportowymi intensywność treningów jest zwiększana. Dzięki pomocy doktora Ochmana wiem jaka jest wydolność moich zawodników i na co mogę sobie pozwolić podczas przygotowań - podkreśla Arkadiusz Lewandowski.


Bartosz Ochman w skrócie opowiedział o tym w jaki sposób takie testy wydolnościowe wpływają na dalszą karierę sportowca: " Jest to test typowo ergospirometryczny, który mierzy wydolność zawodnika, wydolność tlenową, potem w teście oceniane są progi metaboliczne, oceniany jest maksymalny pobór tlenu, oceniane są strefy w których zawodnik powinien pracować, aby np. spalić tkankę tłuszczową. Na podstawie tego testu można ocenić wiele parametrów zawodnika, wszystko zależy tylko od tego do czego chcemy je wykorzystać. Mamy tutaj parametry pracy serca, głównie jednak skupiamy się nad mięśniami - interesuje nas jak dużo tlenu zużywają mięśnie, pokazuje to na potencjał i jak ten potencjał możemy wykorzystać".


Wczorajsze testy rozpoczęły się od badania poziomu tkanki tłuszczowej. Bartosz Ochman pochwalił naszych bokserów za postępy jakie poczynili. Najlepiej spośród naszych bokserów wypadł Łukasz Niemczyk, którego wynik był oszałamiający. Poziom tkanki tłuszczowej u naszego zawonika nie przekroczył 4%. Pozostali sportowcy prezentowali się również dobrze. Kamil Mroczkowski zaliczył spory progres gubiąc zbędne kilogramy. Do idealnego wyniku brakuje mu już niewiele. Miejmy nadzieję, że w kolejnych badaniach, które już za rok nasi młodzi adepci boksu wypadną jeszcze lepiej.

Piątkowe badania odbyły się na sali gimnastycznej ze względu na złe warunki atmosferyczne. Przeszywające zimno nie było dobrym kompanem do prowadzenia tego typu zajęć. - Wszystko wypadło obiecująco, jestem zadowolony, że udało nam się ponownie współpracować z Bartoszem Ochmanem. Nie zamierzamy zrezygnować z tych spotkań - podsumował Arkadiusz Lewandowski.

Dzięki takim poczynaniom nasi młodzi bokserzy już za dwa dni otrzymają indywidualne wyniki, dzięki którym trener będzie mógł podjąć odpowiednie kroki w stosunku do każdego zawodnika. Takie testy przynoszą tylko same pozytywy i pozwolą na odpowiednie przygotowanie sportowców do nadchodzącego sezonu.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform