Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica Cuprum

Masyw Śnieżnika, droga krzyżowa i wspaniały ogród bajek

Autor Maciek
Data utworzenia: 26 październik 2011, 13:36


Masyw Śnieżnika, droga krzyżowa i wspaniały ogród bajek

Międzygórze jest wsią położona w naszym województwie w powiecie Kłodzkim. Odległość jaką należy pokonać ,aby dotrzeć do tego ciekawego miejsca to 200km i niecałe trzy godziny jazdy samochodem. Miejsce to jest warte naszego zainteresowania z uwagi na teren w jakim jest usytuowane. Jest to ośrodek turystyczno-wypoczynkowy, ok. 30 domów wczasowych i pensjonatów. Przebywając w Międzygórzu mamy możliwość skorzystania z 2 wyciągów narciarskich. Z tego miejsca możemy wyruszyć na trasę górską w Masyw Śnieżnika.

Zielonym szlakiem wyruszamy z Międzygórza, a naszym celem jest zdobycie szczytu Igliczna. Sama trasa jest właściwie drogą krzyżową do Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej.


W tym niespotykanym obiekcie mamy możliwość obejrzenia ruchomej szopki.

Droga powrotna jest nieco inna, gdyż obieramy szlak żółty. Trasa ta oferuje nam kolejne atrakcje. Podczas schodzenia z góry nie możemy ominąć Ogrodu Bajek oraz Wodospadu Wilczki. Pierwsza atrakcja ma bardzo ciekawą historię:

Sam Ogród jest jak jego nazwa wskazuje bajeczny:


Cała trasa jest niezwykle przyjemna i stosunkowo łatwa. Krajobrazy które towarzyszą nam podczas podróży, całkowicie rekompensują nam całodniowe zmagania związane z dojazdem oraz zwiedzaniem Masywu Śnieżnika.

W czasie trasy:

Część Ogrodu Bajek:Sklep Bigform