Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Cuprum arena

Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika wyróżnione! Prezentacja szkoły na konferencji EDUSCIENCE

Autor Gimnazjum nr 2 w Chojnowie
Data utworzenia: 15 listopad 2014, 14:20 Wszystkich komentarzy: 1


Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika wyróżnione! Prezentacja szkoły na konferencji EDUSCIENCE

13 listopada na Uniwersytecie Wrocławskim odbyła się konferencja podsumowująca 2 lata działania projektu Eduscience. Gościem honorowym był doradca Ministra Edukacji w Wielkiej Brytanii i ekspert w zakresie nowoczesnej dydaktyki - Colin Rose. Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie od samego początku uczestniczy w projekcie, którego zasadniczym celem jest zwiększenie kompetencji uczniów w zakresie przedmiotów przyrodniczych przy wykorzystaniu nowoczesnych technik edukacyjnych opartych na internetowej Platformie Eduscience, wycieczek tematycznych, wideokonferencji m.in. ze stacją załogi polarników na Spitsbergenie, monitorowaniu warunków klimatycznych przy użyciu stacji meteorologicznej oraz uczestnictwie w piknikach naukowych i Festiwalu Nauki. Eduscience to także inne podejście do nauczania, gdzie nauczyciel z osoby "serwującej" wiedzę staje się przewodnikiem kierującym zdobywaniem wiedzy przez ucznia. W projekcie stawia się duży nacisk na aktywność ucznia, którą wspiera i kierunkuje nauczyciel. Platforma Eduscience to ogromna baza sprawdzonych merytorycznie informacji, do której uczniowie mają pełny dostęp.

Colin Rose w swoim wystąpieniu ocenił projekt i jego wartości kształcące na bardzo wysokim, światowym poziomie - a jest to autorytet uznany na świecie, i opinia ta ma wielką wartość merytoryczną.Nasze Gimnazjum zostało wyróżnione za swoja pracę w projekcie czego zaszczytnym dowodem jest zaproszenie do wygłoszenia półgodzinnej prezentacji dotyczącej realizacji projektu w szkole, którą to prezentację przedstawił dyrektor Andrzej Urban.

Za swoje wsparcie dla projektu został wyróżniony Certyfikatem Lidera Innowacyjnej Edukacji Burmistrz Chojnowa Jan Serkies. Bardzo wysoko zostało ocenione zaangażowanie szkoły i miasta Chojnowa w organizację Festiwalu Nauki. Po raz pierwszy w historii tej imprezy doświadczenia przygotowywali i mieli swoje stanowiska uczniowie z naszego gimnazjum.

W naszym Gimnazjum zawsze wielką wagę przywiązujemy do wysokiego poziomu nauczania oraz do aktywizacji młodzieży, dzięki czemu zarówno udział w projektach jak i wyniki egzaminów gimnazjalnych stoją na wysokim poziomie. Takie projekty edukacyjne jak Eduscience to kolejny krok ku coraz efektywniejszemu i nowoczesnemu nauczaniu na miarę XXI wieku.

LINKI YOUTUBE:

1. Film zaprezentowany w czasie konferencji: https://www.youtube.com/watch?v=nu1jUYU8hXs

2. Skrót filmowy z konferencji Eduscience: https://www.youtube.com/watch?v=d8k5ryFuqIU

      

Komentarze

Hejka,
Gratulacje dla pana Dyrektora.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform