Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum arena PWSZ Legnica

Z żołnierskim pozdrowieniem

Autor Ewelina Karpiak
Data utworzenia: 13 listopad 2014, 12:27 Wszystkich komentarzy: 3


Z żołnierskim pozdrowieniem

Zbliżając się do obchodów bardzo ważnego dla wszystkich Polaków święta – Dnia Odzyskania Niepodległości, do Szkoły Podstawowej w Budziwojowie został zaproszony pan Damian Budz z Jednostki Wojskowej w Świętoszowie.

Niezwykły gość jest czynnym żołnierzem, który uczestniczył w misjach wojskowych poza granicami naszego kraju, m.in. w Afganistanie. Pan Damian prezentując zdjęcia ze slajdów opowiadał o ciężkiej, pełnej niebezpieczeństw służbie. Dowiedzieliśmy się o niezwykłych spotkaniach żołnierzy z mieszkańcami, ich przerażająco trudnych warunkach bytowych, w których muszą żyć, cierpieniach zwykłych mieszkańców; spotkaniach z dziećmi ,które były częstowane przez nich słodyczami i obdarowywane drobnymi prezentami . Uczestnicy spotkania, mieli także okazję zapoznania się z wyposażeniem wojskowym każdego żołnierza, dzieci przymierzały maskę gazową starego i nowego typu, kamizelkę kuloodporną z całym wyposażeniem, hełm, mundur wojskowy. Niesamowite wrażenie na wszystkich wywarła mapa Afganistanu – niezwykła, ponieważ w razie napaści, zaistniałej potrzeby - można ją zjeść.

W naszej szkole odbywały się spotkania z weteranami wojennymi, słuchaliśmy wspomnień kombatantów. Dzięki wizycie Damiana Budz mogliśmy porównać i podsumować wiadomości dotyczące służby wojskowej, dowiedzieć się jak ogromne dokonały się przeobrażenia techniczne wyposażenia wojskowego.

Ewelina Karpiak
Komentarze

Świetny pomysł !
zgłoś komentarz
nie jeden z tych malców chce być żołnierzem tak jak pan Damian.
zgłoś komentarz
Szkoda, że ja takich spotkań nie miałem jak byłem mały.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform