Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum arena PWSZ Legnica

Miejskie obchody Święta Niepodległości

Autor admin
Data utworzenia: 12 listopad 2014, 14:50 Wszystkich komentarzy: 53


Miejskie obchody Święta Niepodległości

11 listopada 1918 r., po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Jak co roku, władze miasta, gminy oraz mieszkańcy nadali temu dniu szczególnego wymiaru. Wzorem lat ubiegłych, obchody Święta Niepodległości składały się z trzech części- uroczystego złożenia kwiatów pod obeliskiem, mszy świętej w Intencji Ojczyzny oraz koncertu okolicznościowego w Domu Schrama.Miejskie obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się o godz. 11.30 pod obeliskiem przy ul. Chmielnej. Pod pomnikiem zgromadziły się władze miasta, gminy i powiatu, poczty sztandarowe chojnowskich szkół, a także liczne grono mieszkańców. Okolicznościowe przemowy wygłosili Pan Jan Serkies oraz Pan Jerzy Michalak- Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego. Następnie, przedstawiciele władz, organizacji i stowarzyszeń złożyli kwiaty i znicze, oddając hołd walczącym niegdyś o naszą wolność.Stamtąd wierni udali się do kościoła pw. Św. Ap. Piotra i Pawła, gdzie odbyła się msza św. w Intencji Ojczyzny.Tegoroczne obchody Święta Niepodległości zakończyły się w Domu Schrama koncertem „Tobie Polsko”. Okolicznościowy program artystyczny przygotowali uczniowie SP4 w Chojnowie pod okiem Pani Małgorzaty Cieśli i Pani Anny Denisiak. Goście wysłuchali również recitalu Pana Dariusza Matysa.Podczas uroczystości, za współpracę podziękowano Panu Zenonowi Chmielewskiemu, od lat przygotowującemu oprawy muzyczne ważnych uroczystości. Słowa uznania wyrazili Pan Jan Serkies oraz Pani Krystyna Czapska- przedstawicielka chóru Skoranta.
Komentarze

Drogi CHOJNOWSKI PORTALU merytorycznie artykuł świetny, zdjecia super, z wyjątkiem: już dawno nikt Wam tak nie spieprz...ł planu zdjęciowego jak pewien tzw.fotoreporter z konkurencji, z legnickiego portalu, który wyskakuje ze wszystkich prawie zdjęć przy pomniku - mieliście fotografować jego czy składających kwiaty? Niedługo otworzycie lodówkę a tam Mar...icz :)
zgłoś komentarz
Zwykła hucpa polityczna, a nie obchody św niepodległości wykonaniu władzy, lansowanie burmistrza, obecnych jego radnych i nowych kandydatów.Mnie dziwi brak zdjęć z kościółka, dlaczego ich niema, przecież są oficjalnie jednym z programów, ta było, by widać jak na dłoni faryzeuszy w pierwszych ławach jak religię wykorzystują do robienia politycznego biznesu.
zgłoś komentarz
jak już nie wiesz co napisać, to nie pisz nic... bo lecisz ciągle tym samym powtarzającym się do znudzenia monologiem :)
zgłoś komentarz
@Psymon to jak wedlug ciebie wladze miasta maja obchodzic Swieto Niepodleglosci? Ty mozesz ich kochac lub nienawidzic ale reprezentuja mnie i ciebie jako mieszkancow miasta, burmistrz zostal wybrany w demokratycznych wyborach i jako najwazniejsza osoba w miescie organizuje takie wydarzenie, sklada kwiaty i oddaje czesc poleglym ofiarom. dodam, ze kwiaty przy obelisku mogl zlozyc kazdy. dobrym przykladem jest zlozenie kwiatow przez konkurencyjny komitet wyborczy i jego delegacje.
zgłoś komentarz
idac dalej do domu schramma obejrzelismy poruszajaca akademie inscenizowana przez dzieciaki zorganizowana przez nauczycielki z sp4 i szczerze mowiac czuje sie dumny z tego, ze tak nam sie wychowuje chojnowska mlodziez i zaszczepia patriotyzm od malego. rodzice i dziadkowie byli dumni, nauczycielki byly chyba w szoku, ze tak sie to udalo zagrac. mogles przyjsc, przekonalbys sie. oczywiscie, ze nie zabraklo kampanii wyborczej ale naprawde to takie szokujace? tak sie uprawia polityke w polsce. przyklad idzie z gory...
zgłoś komentarz
@Kuba góra mnie nie obchodzi chodź faktycznie przykład idzie od niej.Poszperaj w necie, a nawet na tej stronie, przykład gm nr 1, gdzie faktycznie dzień niepodległości był na pierwszym miejscu, a nie lokalni politycy.Ja nie neguje demokracji ani tego, że burmistrz został wybrany, choć i tak uważam go osobiście od trzeciej kadencji raczej za chojnowskiego oligarchę.Ty w takim razie nie obrażaj się na konstytucję, wolność słowa i prawa jakie daje, prawa oraz nakazy, jak ten, że władza państwowa ma być bezstronna w sprawach przekonań i religii.Jak widać po chojnowskich obchodach, władza konstytucję i mieszkańców ma w dupie, a imprezę sama ogranicza do ludzi wyznania rzymskokatolickiego.Ty czujesz się dumny, a jak hucpą polityczną,religijną jaką urządzono czuje się zażenowany.
zgłoś komentarz
@Spartacus, gdybym nie wiedział co mam powiedzenia nie było, by tego komentarza! to, co piszesz pozbawione jest sensu.Mój wpis to nie monolog, tylko komentarz, ja sam ze sobą nie rozmawiam, masz jakieś urojenia? Może czasami pomyśl co chcesz napisać, może lepiej abyś odpuścił, niz wypowiadając się rozwiewał wszystkie wątpliwości.
zgłoś komentarz
Jeszcze jedno @Kuba, zauważ, że ja odnoszę się do władzy,tylko i wyłącznie, nie występów dzieci.Występy dzieci ani kandydata na radnego z listy burmistrza władza nie organizowała, zapewne zrobili to nauczyciele, a występ kandydata na radnego zapewne przygotował sam.Możliwe, że sekretarz Mytkowska wszytko sprawdzała i opiniowała jak zawsze, możliwe, że nawet miała wgląd do kazania w kościółku i nanosiła poprawki jak to ma zwyczaju zawsze i wszędzie robić, wszak ta pani wszytko wie najlepiej.
zgłoś komentarz
Co by władza nie zrobiła to i tak Tobie się to nie spodoba, także daj sobie chłopie spokój ze swoimi pięknymi hejterskimi jak zawsze komentarzami.
zgłoś komentarz
Jesteś chyba jakiś opóźniony intelektualnie, ja podaje konkrety co mi się nie podoba i dlaczego, nie wymyślam nierealnych sytuacji.Hejt, to jest to, co ty robisz w stosunku co do mnie, zero merytorycznej wypowiedzi i barak argumentów.Widzę, że nadal nie zastanawiasz się nad tym co piszesz, wątpliwości rozwiałeś już za pierwszym razem, teraz tylko potwierdzasz, że dyskusja to dla ciebie coś zupełnie obcego.Mam nadzieję, że msza ci się podobała :)
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform