Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

Stadion Miejski nadal w przebudowie. Podwykonawca przygotowuje grunt pod bieżnię (foto)

Autor Maciek
Data utworzenia: 05 listopad 2014, 14:32 Wszystkich komentarzy: 15


Stadion Miejski nadal w przebudowie. Podwykonawca przygotowuje grunt pod bieżnię (foto)

Metamorfoza chojnowskiego Stadionu Miejskiego nadal trwa. Termin wykonania zaplanowany na październik nie został jednak dotrzymany. Wskutek wielu prac prowadzonych przez firmę dokonującą zmian na znanej wszystkim "chojnowiance", termin został przesunięty na bieżący miesiąc.

Obecnie prowadzone są intensywne prace. W górnej części Stadionu Miejskiego znajduje się sporo materiału, który posłuży do zbudowania nowej bieżni. Płyta główna boiska jest modernizowana, zerwano część nawierzchni w celu jej wyrównania. Nadal trwają prace ciężkie w lewej części stadionu - Docelowo cała murawa zostanie usunięta, gdyż na całej długości obiektu musimy dosypać ziemi tak aby wyrównać stan do krawężników - podkreśla jeden z podwykonawców.

Niestety, podczas prowadzony prac, pojawiły się problemy, które na pewno nie są nowością dla wykonawców lub też podwykonawców. - Takie sytuacje zdarzają się bardzo ciężko. Niestety zanim usuniemy całą darń minie trochę czasu. Dodatkowo, dopóki nie zakończymy prac przy murawie nie ma mowy o wylaniu bieżni. Ewentualnie będzie możliwość zrobienia większej części bieżni, natomiast musi pozostać przestrzeń w celu wjazdu u wyjazdu - powiedział jeden z pracowników.

Na dzień dzisiejszy cała przestrzeń dookoła boiska jest równana i przygotowywana pod nową nawierzchnię. Prace prowadzi podwykonawca, który zobowiązany jest do należytego wykończenia podkładu - Nasze prace idą stosunkowo szybko. Jednak zakończenie całej inwestycji wymaga na pewno czasu. Tak jak już wspomniałem teraz najważniejsza okaże się płyta główna, dopiero po jej zakończeniu będzie można zobaczyć bieżnię - podkreśla podwykonawca.

Zatem jeszcze sporo czasu upłynie zanim chojnowscy piłkarze i lekkoatleci będą mogli skorzystać z nowego obiektu sportowego. - Czekamy już bardzo długo, ale skoro prace się przeciągają poczekamy jeszcze trochę zanim skorzystamy z nowego boiska. W tym roku aura wyjątkowo dopisuje zatem byłaby możliwość trochę pobiegać. Nie jest to jednak tak duży problem, przynajmniej dla mnie. Mam swoje trasy na których regularnie trenuje zatem nowa bieżnia będzie dla mnie miłym dodatkiem - powiedział Krzysztof spędzał swój wolny czas na Stadionie Miejskim.Komentarze

Ciekawe jak tam z drenażem czy coś nie pominięto w prcesie inwestycyjnym
zgłoś komentarz
Otwarcie remontowanej sali gimnastycznej w sp4 całkiem przypadkiem wypada na 14 listopada :) wszystkie ostatnie inwestycje też całkiem przypadkiem są teraz kończone jak cztery lata temu, to SIŁA I DOŚWIADCZENIE robienie z ludzi, sami się domyślcie się kogo.
zgłoś komentarz
Ciekaw jestem czy Firma, która jest wykonawcą poniesie kary umowne z nie dotrzymania terminu umowy...
zgłoś komentarz
Psymon ważne że są ,a że przed wyborami czy po wyborach to już bez różnicy.Polityka rządzi się swoimi prawami.
zgłoś komentarz
Dla osób głupich i bezmyślnych to faktycznie niema żadnej różnicy, czy robi się coś w ciągu czterech lat, czy ostatnich czterech miesięcy.Jak widać ty do tych ludzi się zaliczasz.
zgłoś komentarz
Bardzo często jest tak ,że politycy planują inwestycje i oddają przed wyborami.Już zaczynasz od głupich itd.W polityce ,żeby przetrwać trzeba być cwaniakiem,a Janek trwa w niej 12 lat .Czekam na twój wyborczy wynik.
zgłoś komentarz
Czyli wykorzystują tak swoje stanowisko, aby tylko utrzymać władzę, aby przed samymi wyborami wykazać się, że cokolwiek robią, ponieważ, gdyby rozłożyło się to w ciągu czterech lat ludzie szybko "morskie oko" ,bieżnię czy salę do squasz`a, ponieważ niema takich oczekiwań w społeczeństwie aby takie inwestycje były.Ludzie czekają na drugą karetkę pogotowia, połatanie dachów budynków komunalnych, udrożnienie tam, gdzie zalewa ulice i piwnice studzienek odpływowych, pracę itp. nie na następny orlik.Jeśli tobie jest obce to, co pisze a identyfikujesz się z polityką SIŁY trzymania za mordę i DOŚWIADCZENIEM inwestycji ostatnich m-c to niech mój wynik ciebie nie interesuje, takim ludziom jak ty niema nic do zaproponowania i nie liczę na głosy tak "myślących" tobie imponuje nienormalność, ja bym chciał aby ona powróciła.
zgłoś komentarz
Psymon skąd wiesz jakie sa oczekiwania w społeczeństwie,robiłeś jakiś sondaż?
Wyniki ostatnich wyborów pokazują co innego.80 procent poparcia Serkies w tym chyba
13 ludzi z jego ugrupowania weszło do rady.Jak bedzie teraz,czy ludzie zaufają Jankowi czas pokaże?
zgłoś komentarz
Wiem jakie są potrzeby priorytetowe, nagłe, które należy zrobić.Wiem, że nie było oczekiwań na bieżnię, remont morskiego oka, czy salki do squasza.Porozmawiaj z ludźmi to się dowiesz, dowiedz się jakie jest bezrobocie, zapytaj ludzi co wolą, dach, który nie przecieka, suche ulice, piwnice czy kładkę ma morskim oku, która ma podświetlenie.Zapytaj starszych ludzi co wolą, czy drugą bieżnię czy drugą karetkę pogotowia ratunkowego.Teraz ty mi pokaż, że urząd robił w tym kierunku badania, sondaże.Jeszcze jedno dostał niespełna 80% poparcia wśród trochę ponad 30% uprawnionych do głosowania.Jeśli jesteś tak blisko z Serkiesm mam nadzieję, że pokażesz nam badania i sondaże, które przeprowadzał aby robić te bezsensowne inwestycje.W sp4 nikt niema pojęcia skąd pomysł na salkę a mieszkańcy bloków nie robili nic w tym kierunku aby była tam podświetlana kładka czy ławki.Czekam w takim razie, że mi je podasz.
zgłoś komentarz
Ty na pewno mu zaufasz skoro tak podoba ci się cwaniactwo Serkiesa, dlatego uważam że rozmowy z osobami takimi jak ty nie żadnego mają sensu, kup sobie książkę Horodeckiego czy adnej Czapskiej, biedna kobieta spędziła trzy lata aby ją napisać, to są na 100% oczekiwania ale Serkiesa i sekretarz, będziesz miał gdzie biegać bo przecież niema bieżni przy 109 i pójdziesz na spacer nad morskie oko, posiedzisz sobie na ławeczce, zobaczy mostek z podświetleniem.Dlatego uważam ciebie za głupka a że głupków takich jak ty jest więcej w społeczeństwie niż ludzi mądrych jest duże prawdopodobieństwo że twój idol SIŁY trzymania ma mordę nadal będzie burmistrzem.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.