Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

Fascynujący świat chemii i fizyki w Galerii Piastów

Autor Galeria Piastów
Data utworzenia: 05 listopad 2014, 09:37 Wszystkich komentarzy: 0


Fascynujący świat chemii i fizyki w Galerii Piastów
Już 9 listopada zapraszamy na kolejną edycję Eksperymentarium w legnickiej Galerii Piastów. Przyjdź i zobacz ognioodporny papier, wulkan, płonącą pianę i wiele innych niesamowitych pokazów!

Eksperymentarium to mobilny projekt naukowy, w którym zgromadzono najbardziej spektakularne doświadczenia z zakresu chemii i fizyki. I to zarówno dla najmłodszych dzieci, uczniów szkół podstawowych i średnich, jak i dorosłych. Nie trzeba znać się ani na naukowych wzorach, ani na teorii – to, co pokażą i objaśnią w Eksperymentarium naukowcy już na zawsze zmieni nasze postrzeganie świata i zachęci do zgłębiania fascynujących sekretów nauk ścisłych.

Na czym polega zabawa z Eksperymentarium? To proste. Profesjonalnie przygotowana zabudowa wewnątrz galerii pozwoli na przeprowadzenie setek doświadczeń i stworzenie m.in. leku na zgagę, płonącej piany oraz cieczy nienewtonowskiej, zachowującej się raz jak ciecz, a za moment jak ciało stałe. Co ciekawe, wiele z prezentowanych doświadczeń można samodzielnie powtarzać w domu.

Spotkania z nauką na wesoło potrwają od godz. 13.00 do 19.00.
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.