Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Deutsch Wagen Tour po raz trzeci w Gimnazjum nr 2

Autor admin
Data utworzenia: 03 listopad 2014, 09:11 Wszystkich komentarzy: 0


Deutsch Wagen Tour po raz trzeci w Gimnazjum nr 2

W ramach akcji Deutsch-Wagen-Tour pięć specjalnie do tego celu przygotowanych samochodów odwiedza placówki edukacyjne w całej Polsce. Profesjonalnie przygotowani lektorzy w sposób niekonwencjonalny, lekki i atrakcyjny zachęcają do nauki języka niemieckiego. Projekt cieszył się dotąd takim sukcesem, że oczekiwanie na wizytę lektora sięga niejednokrotnie kilku miesięcy.

Gimnazjum nr 2 po raz trzeci wzięło udział w projekcie Deutsch Wagen Tour. Spotkanie poprowadziła bardzo energetyczna, pełna niesamowitych pomysłów edukacyjnych lektorka projektu - pani Małgorzata Urlich O poprzednich wizytach można przeczytać na stronie Gimnazjum nr 2. W tegorocznych zajęciach wzięli udział uczniowie klas: Ib i Ic , którzy wykazali się wielką kreatywnością podczas zabaw parateatralnych, śpiewając ekologiczne piosenki, odpowiadając na stawiane pytania dotyczące informacji o niemieckich landach.

Przystępność przekazywanych informacji wynikała z różnorodnych metod nauczania, przyśpieszających zapamiętywanie i kojarzenie. Dodatkowymi atrakcjami były również i nagrody w turniejach wiedzy. Kolejna już wizyta Deutsch Wagen Tour zapewnia kontynuację podejmowanych przez Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie inicjatyw edukacyjnych organizowanych przy współudziale różnorodnych instytucji, firm i organizacji pozarządowych. Atmosferę zajęć oddają zdjęcia. Ilustrują one ogrom zabawy i radości jaka towarzyszyła gimnazjalistom podczas animacji językowych, tańców, gier i zabaw teatralnych.

Projekt Deutsch-Wagen-Tour objęty jest patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej,a jego głównym sponsorem jest firma Volkswagen. Wśród głównych partnerów akcji znajdują się Ambasada Niemiec, Instytut Goethego oraz Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.