Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

"Turysto! Szanuj Środowisko" - już jutro rusza Akcja Sprzątania Świata

Autor Maciek
Data utworzenia: 19 wrzesień 2014, 10:32 Wszystkich komentarzy: 0


"Turysto! Szanuj Środowisko" - już jutro rusza Akcja Sprzątania Świata

Od jutra rusza kulminacyjny moment Akcji Sprzątania Świata. Tegoroczna edycja prowadzona jest pod hasłem: " Tursyto! Szanuj Środowisko". W tym roku Akcja Sprzątania Świata przeszła małą rewolucję.

Jej początek, nie tak jak do tej pory we wrześniu, nastąpił już w kwietniu. Akcja ma na celu zachęcenie do refleksji wszystkich przebywających na urlopach czy też na łonie natury. Ów refleksja dotyczyć ma naszego wpływu na środowisko podczas takiej formy spędzania wolnego czasu. Czasami warto zastanowić się jak oddziałujemy na przyrodę podczas wędrówki górskim szlakiem, spaceru po lesie czy też rejsu żaglówką po jeziorze. Co możemy zrobić, żeby zmniejszyć swój negatywny wpływ na środowisko? Jak ograniczyć tworzenie odpadów czy też dlaczego warto prowadzić ich selektywną zbiórkę.

Chojnów rok w rok uczestniczy w ogólnopolskiej akcji sprzątania świata. Jest to międzynarodowa kampania odbywająca się w trzeci weekend września polegająca na sprzątaniu śmieci. W tym roku datowana będzie na dni 20-21 września.

Cała kampania związana z tegoroczną Akcją Sprzątania Świata obejmie szereg działań o charakterze edukacyjno - informacyjnym skierowanym do różnych grup odbiorców. Nie obejdzie się bez licznych plakatów widocznych na terenie naszego kraju, pojawią się broszury edukacyjne oraz kodeks odpowiedzialnego turysty. Nie zabraknie również eko pikników, które towarzyszyć będą finałowi całej Akcji.

Głównym koordynatorem całej akcji na terenie naszego miasta jest Urząd Miejski, który przygotował niezbędne worki, rękawice oraz wyznaczył tereny na których odbywało będzie się Sprzątanie Świata. Następnie wszystkie pełne worki odpadów przekazane zostaną do CHZGKiMu. W tym roku w całej inicjatywie udział wezmą przedszkolaki, szkoły podstawowe oraz gimnazja. Powiatowy Zespół Szkół we własnym zakresie przeprowadzi tegoroczną Akcję Sprzątania Świata.

Serdecznie zachęcamy do wspierania tej szczytnej inicjatywy

I jeszcze na koniec dlaczego warto segregować odpady? Poniższe fotografie na pewno dogłębnie uświadomią nam jak bardzo zanieczyszczamy środowisko.

AKADEMIA ŚMIECIOWA
w obiektywie Jerzego KucharskiegoKomentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.