Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica Cuprum

Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie - idealny pomysł na wspaniały weekend

Autor Maciek
Data utworzenia: 18 październik 2011, 12:34 Wszystkich komentarzy: 0


Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie - idealny pomysł na wspaniały weekend

Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie to kolejna znakomita propozycja na spędzenie ciekawego weekendu. Odległość dzieląca Chojnów od tego wspaniałego miejsca to nieco ponad 200km. Trasa jest przyjemna i około 100km przebiega autostradą. Udajemy się w kierunku Wrocławia. Na wysokości Bielan Wrocławskich zjeżdżamy na Kobierzyce. Stąd utrzymujemy kierunek Bardo, następnie Kłodzko, Bystrzyca Kłodzka. Ostatnim etapem podróży jest Kletno. Mimo, że  trasa zajmuje nieco czasu jest warta naszej uwagi.

Po dotarciu na miejsce będziemy nieco zmęczeni podróżą, ale to co zobaczymy znacznie doda nam sił. Jaskinia niedźwiedzia jest jedną z najpiękniejszych w Polsce.  Jej długość to 2230m, głębokość to 69m. Główne wejście do jej wnętrza znajduje się na terenie nieczynnego kamieniołomu.   Na jego terenie specjalnie wybudowano budynek, w którym możemy podziwiać niewielką wystawę poświęconą jaskini oraz skromne zaplecze turystyczne.  Otwór jaki ujrzymy prowadzi do środkowego piętra groty, które udostępnione zostało do ruchu turystycznego. Jaskinia jest bardzo wilgotna, występują tu liczne przepływy wody i jeziorka.  Temperatura wewnątrz to zaledwie 6 stopni.

Jaskinia jest dostępna dla Turystów od 09:00 do 16:40. W ciągu roku jest zamknięta w okresie zimowym oraz na początku września.  Przez środek groty przebiega betonowa trasa turystyczna, która jest dobrze oświetlona. Cała trasa turystyczna to zaledwie 250m, jednak samo zwiedzanie zajmuje nam około 50 minut. Same widoki są przepiękne i rekompensują nam całą przebytą drogę.

W drodze powrotnej możemy również odwiedzić Kłodzko, które oferuje również wiele atrakcji, ale to tym w innych artykułach.

Koszty wstępu na chwilę obecną to:

Bilet normalny – 18zł

Bilet ulgowy – 13zł

Źródło fotografii: http://www.sktj.pl/epimenides/index_d.html  


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform