Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum arena PWSZ Legnica

Zaproszenie na Dożynki w Osetnicy

Autor admin
Data utworzenia: 29 sierpień 2014, 18:18 Wszystkich komentarzy: 0


Zaproszenie na Dożynki w Osetnicy

W pierwszą niedzielę września odbędzie się święto plonów w Gminie Chojnów. Tegorocznym gospodarzem corocznej imprezy będzie miejscowość Osetnica.Dożynki rozpoczną się mszą św., po której odbędzie się tradycyjny obrzęd dożynkowy z korowodem wieńców dożynkowych. Będzie co podziwiać, ponieważ swój udział zapowiedziało ponad dwadzieścia delegacji wieńcowych.

Rozstrzygnięty zostanie także konkurs „Na najładniejszy ogród przydomowy w Gminie Chojnów”. Jury miało nie lada wyzwanie, ponieważ wybierało spośród aż 17 ogrodów zgłoszonych do rywalizacji. Specjalna nagroda przyznana zostanie także sołectwu, które otrzyma miano „Najestetyczniejszej Wsi Gminy Chojnów 2014 r.”

Podczas części artystycznej imprezy wystąpi wiele lokalnych zespołów folklorystycznych. Zaproszenie przyjął również zespół „Macierzanka” z sąsiedniej gminy Zagrodno, który zaprezentuje specjalnie przygotowany na tę okoliczność repertuar. Na zakończenie ludowej części występów przewidziano wspólne śpiewanie znanych wszystkim utworów biesiadnych.

Wieczorem ok. godz. 18-tej rozpocznie się część koncertowa, w której zaprezentuje się dobrze znany w naszej okolicy zespół „Rok Starsi”. Młodzi, ambitni chłopcy wykonujący muzykę z pogranicza rocka, folku i szeroko pojętej alternatywy na pewno porwą publiczność do wspólnej zabawy.

Jako gwiazda wieczoru o godz. 20-tej wystąpi zespół „PHOTONY”, znany z radiowych utworów „Za mało jest nas...”, „Już się wyspałem” i „Nie mów mi”. Kompilacja energii męskiej części zespołu z nutą kobiecej delikatności stworzy niezwykle elektryczny ładunek emocjonalny, obok którego nie będzie można przejść obojętnie...

Występy artystyczne zakończą się wieczorem, kiedy to rozpocznie się dyskoteka pod gwiazdami prowadzona przez DJ Wojtka – animatora z zielonogórskiej uczelni.

Na fanów piłkarskich zmagań o godz. 17-tej przewidziano finałowy mecz „O Puchar Wójta”. W rozgrywce rywalizować będą „Czarni” Rokitki i „Sokół” Krzywa.

Podczas dożynek przewidziano szereg atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Do dyspozycji najmłodszych dzieciaków będzie oddany suchy basen z piłeczkami. Starsze dzieci będą mogły bezpłatnie wyszaleć się na ulubionych dmuchanych zjeżdżalniach. Dorośli wezmą udział w popularnym konkursie wspinania na skrzynki, w którym będzie można wygrać atrakcyjne nagrody.

Na wszystkich uczestników Dożynek w Osetnicy czekać będzie także darmowa grochówka przygotowana według specjalnej harcerskiej receptury.

Podczas Dożynek na specjalnych stoiskach zaprezentują się także stowarzyszenia, sołectwa a także lokalni artyści i rękodzielnicy.


Dożynki w Gminie Chojnów
7 września 2014, plac przy Sali Wiejskiej w Osetnicy
początek godz. 13.30Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform