Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Coraz większa ilość odpadów w PSZOK w Piotrowicach....nie tylko z terenu gminy Chojnów

Autor UG Chojnów
Data utworzenia: 26 sierpień 2014, 14:09 Wszystkich komentarzy: 0


Coraz większa ilość odpadów w PSZOK w Piotrowicach....nie tylko z terenu gminy Chojnów

Od kilku miesięcy w Piotrowicach funkcjonuje Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), do którego mieszkańcy gminy Chojnów bez ograniczeń mogą dostarczać odpady wielkogabarytowe, remontowe, biodegradowalne, sprzęt AGD – elektrośmieci, opakowane chemikalia, zużyte baterie i akumulatory pochodzące z gospodarstwa domowego. Okres, który upłynął od uruchomienia PSZOK, oraz prowadzone obserwacje na jego terenie i na terenie całej gminy, pozwalają sformułować pewne wnioski.

Z miesiąca na miesiąc wzrasta zainteresowanie mieszkańców gminy taką formą pozbywania się zbędnych przedmiotów i odpadów z terenu posesji. Dla potwierdzenia warto zauważyć, że tylko w miesiącu lipcu do PSZOK dostarczono 8,5 tony odpadów biodegradowalnych, 9 ton odpadów budowlanych i rozbiórkowych oraz 3,5 tony odpadów wielkogabarytowych.

Jednocześnie pracownicy Urzędu Gminy monitorujący teren gminy zauważają zdecydowany spadek liczby nowo powstających dzikich wysypisk śmieci. Bez wątpienia można połączyć te obserwacje i wysnuć wniosek, że im więcej odpadów trafia do kubłów i PSZOK-u, tym mniej ich ląduje w lasach, krzakach i nieużytkach.

Niestety obserwacja funkcjonowania PSZOK w Piotrowicach dostarcza również negatywnych wniosków. Plagą jest nielegalne podrzucanie części karoserii pozostających z rozbiórki samochodów. Ponadto coraz częściej odnotowujemy fakt podrzucania odpadów przez osoby spoza terenu gminy Chojnów, głównie przez mieszkańców miasta, niestety za wiedzą pracowników Chojnowskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

Mając na uwadze powyższe incydenty, Urząd Gminy Chojnów informuje, że odpady do PSZOK w Piotrowicach mogą dostarczać tylko i wyłącznie mieszkańcy gminy Chojnów, którzy w opłacie za gospodarowanie odpadami komunalnymi ponoszą również koszty utrzymania PSZOK-u. Od miesiąca września teren PSZOK w Piotrowicach będzie po godz. 15.00 i w dni wolne od pracy monitorowany kamerami w celu identyfikacji osób dostarczających odpady.


Dla mieszkańców miasta utworzony został Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Kraszewskiego 1.


UG Chojnów


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform