Sign in Sign up

"Złota Wstęga 2014" w wykonaniu UKK Oriens MTB Chojnów

Author: Maciek
Creation date: 22 August 2014, 13:03 All comments: 0

Pracowity weekend zaliczyli kolarze UKK Oriens MTB Chojnów. W zeszłym tygodniu rywalizowali oni w wyścigu MTB Cross Country „Złota Wstęga 2014”. W tej imprezie sportowej udział wzięli: żakinie, żaki, młodzicy oraz juniorzy młodsi. Całość została zorganizowana przez Klub Sportowy KTM Racing Team Złoty Stok. Wszystko było przygotowane doskonale, zatem młodzi kolarze nie mieli powodów do narzekań. Trasa była wymagająca i trudna jak przystało na rywalizację MTB. Wyścig ten jest jedną z wielu imprez, które znalazły się w kalendarzu PZKol`u.

Organizatorzy zdecydowali o rozegraniu tegorocznej rywalizacji na terenie parku rozrywki „Skalisko”. Kolarze walczyli na dwóch trasach o długości 3100m oraz 5200m. Całość zawodów rozpoczęła się już o godzinie 8:00 rejestracją zawodników. Tuż po odprawie technicznej o godzinie 10:00 na trasie pojawili się pierwsi sportowcy: żaki, żakinie oraz młodzicy.

Nasi kolarze spisali się całkiem nieźle biorąc pod uwagę fakt, że wśród najmłodszych wystartowali ci zawodnicy, którzy byli do dyspozycji. Trasa wyścigu w praktyce okazała się bardzo wymagająca. Część żaków musiała sprowadzać swoje rowery, jedynie ci bardziej doświadczeni mogli pozwolić sobie na swobodny zjazd. Bardzo dobrze wypadł Szymon Musiał, który zameldował się na linii mety z ponad minutą straty do zwycięzcy zajmując ostatecznie drugą lokatę. Pozostali nasi kolarze zajęli następujące lokaty: 8 – Kamil Zwoliński, 9 – Gabriel Kondziołka, 11 – Michał Kondziołka. Wśród dziewcząt Anita Małek ze stratą pięciu sekund do lidera zajęła czwartą lokatę, Milena Dąbrowska była natomiast ósma.

Jedyny z naszych młodzików – Dawid Hołodowski zajął dwunaste miejsce. Wśród juniorów młodszych UKK Oriens MTB wystawił tylko Karola Rokusa, który po dobrym wyścigu zajął miejsce czwarte.