Sign in Sign up

Pracowity weekend kolarzy UKK "Sigo-Gim 1" Chojnów

Author: Maciek
Creation date: 21 August 2014, 12:13 All comments: 0

W ubiegły weekend 15,16 i 17.08.2014r. zawodnicy Uczniowskiego Klubu Kolarskiego „ Sigo-Gim1 „ przy Gimnazjum Nr 1 wzięli udział w szosowych zawodach kolarskich w miejscowościach: Roztocznik, Wałbrzych, gdzie odbywały się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików województwa dolnośląskiego i lubuskiego. W miejscowości Nowice natomiast odbyły się zawody zliczane do punktacji DZKol.

W pierwszym dniu na prestiżowej dla młodziczek imprezie kolarskiej w miejscowości Roztocznik za Dzierżoniowem na trasie o długości 21,9 km najlepiej z naszych zawodniczek pojechała Alicja Gałas tracąc 1 sekundę do zwyciężczyni zajęła miejsce IV, Anna Szewczyk miejsce VIII, a Patrycja Rataj miejsce XIV.

W kolejnym dniu Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek w Wałbrzychu w jeździe indywidualnej na czasu na trasie o długości 5,5 km po raz kolejny na IV miejscu uplasowała się Alicja Gałas . Bardzo dobrze wypadła nasza kolejna zawodniczka Ania Szewczyk. Pojechała ambitnie zajmując dobre VIII miejsce. Patrycja Rataj poprawiła wynik z dnia wczorajszego i zajęła XIII miejsce.

W trzecim dniu zmagań w Nowicach koło Jaworzyny Śląskiej odbył się szosowy wyścig kolarski – jazda indywidualna na czas „Szukamy następców olimpijczyka Tadeusza Mytnika”. Na trasie o długości 5,8 km wzięli udział także młodsi zawodnicy Klubu. W kategorii żakinia startując po raz pierwszy w zawodach pojechały Emilia Miller i Dominika Zielewska zajmując kolejno I i II miejsce. WIELKIE BRAWA DZIEWCZYNY ! W następnej kategorii wystartowały młodziczki. I tu Alicja Gałas zajęła bardzo dobre II miejsce, Anna Szewczyk ukończyła zawody na miejscu V, a Patrycja Rataj na miejscu VIII. Na dobrym III miejscu zawody ukończyła Małgorzata Klatka w kategorii juniorka młodsza, natomiast Karolina Miller w tej kategorii wywalczyła V lokatę.

Serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników !

Zawodnicy oraz Zarząd Klubu pragnie podziękować sponsorom i przyjaciołom Klubu: panu Mariuszowi Swedurze, panu Jackowi Miller, panu Krzysztofowi Fedorowicz, państwu Alicji i Grzegorzowi Rudziakom, panu Mariuszowi Szewczyk, panu Zbigniewowi Jakubiak, panu Jakubowi Halikowskiemu, panu Robertowi Kwiatkowskiemu, panu Wiesławowi Wojtyło oraz wszystkim którzy wspierają młodych kolarzy.

Podsumowanie półrocza osiągnięć zawodniczek naszego Klubu oraz ich prezentacja pojawi się na stronie portalu do końca sierpnia 2014r.