o Yeti!

Zdziesiątkowana Chojnowianka po dobrej grze uległa Widawie Bierutów

Autor Maciek
Data utworzenia: 17 sierpień 2014, 19:29 Wszystkich komentarzy: 4

Pierwsze spotkanie w IV lidze w wykonaniu KS Chojnowianka wypadło bardzo dobrze. Podopieczni Arkadiusza Palucha, w mocno okrojonym składzie, wybrali się na spotkanie wyjazdowe do Widawy Bierutów. Większość kibiców zakładała sporą porażę z uwagi na brak podstawowych piłkarzy takich jak: Serkies, Tucholski Baszczak, Rajczakowski, Korniłowicz czy Haniecki.

Chojnowski szkoleniowiec doskonałe poukładał zawodników do dzisiejszego spotkania. W pierwszej odsłonie gry piłkarze wyszli lekko cofnięci grając blisko siebie. Ekipa z Bierutowa liczyła na łatwą grę z beniaminkiem IV ligi, było jednak inaczej. Pierwsze minuty były bardzo nerwowe. Widawa w 10 minucie wyprowadziła doskonałą akcję prawą stroną boiska, po której padł gol. Chojnowianka przegrywając 1:0 zmotywowała się bardziej go gry. Piłkarze grali swoje, brakowało jednak dobrych sytuacji podbramkowych. Na pięć minut przed przerwą Szeliga mógł wyrównać, futbolówka trafiła jednak w poprzeczkę.

Druga odsłona meczu wyglądała nieco inaczej. Od pierwszego gwizdka KS Chojnowianka zaczęła grę dwoma napastnikami. Do przodu wysunął się Andrzej Ziembowski, który miał wzmocnić linię napadu. Taka gra przyniosła efekt w postaci kilku ciekawych strzałów. Szeliga ponownie zmarnował "dobrą" piłkę trafiając z 16 metra prosto w goalkeepera ekipy z Bierutowa. Po upływie 20 minut gospodarze przejęli inicjatywę na boisku, stwarzając kilka dogodnych akcji pod bramką Pisarskiego. Nasz bramkarz był jednak nie do pokonania. Niestety podopiecznym Arkadiusza Palucha nie udało się wyrównać i zdobyć choćby punku w meczu wyjazdowym.

Dzisiejsze spotkanie należy uznać do udanych. Nasi piłkarze pokazali, że pomimo braku podstawowych zawodników mogą rozegrać dobre widowisko. Chojnowiance zabrakło nieco szczęścia. Pomimo porażki spotkanie było bardzo wyrównane i mogło się podobać zgromadzonym kibicom.

Skład KS Chojnowianka: Pisarski, Piwowarczyk, Światłoń, Rudziak, Grządkowski, Iwaniak, Jędrusiak, Polański, Ziembowski, Kisiel, Szeliga. Ponadto na murawie pojawili się Kuczyńśki zastępując Kisiela oraz Gałaszkiewicz zmieniając Iwaniaka.