Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Kompleks rekreacyjno wypoczynkowy przy "Morskim Oku" - prace dobiegają końca

Autor Maciek
Data utworzenia: 12 sierpień 2014, 09:33 Wszystkich komentarzy: 17


Kompleks rekreacyjno wypoczynkowy przy "Morskim Oku" - prace dobiegają końca

Już niebawem mieszkańcy Chojnowa będą mogli cieszyć oko nową inwestycją jaką jest modernizacja placu przy tzw. „Morskim Oku”. W chwili obecnej trwają prace związane ze sporymi zmianami, jakie zaplanowano. Urząd Miejski w Chojnowie podpisał umowę z firmą Stylweiss z Lubina, która złożyła najlepszą ofertę w ogłoszonym przetargu.

Inwestycja dotyczącą utworzenia terenów rekreacyjno wypoczynkowych , spacerowych, placu zabaw oraz boiska ma zostać zakończona do końca września. Mieszkańcy naszego miasta prawdopodobnie nieco szybciej skorzystają z uroków tego miejsca. – Docelowo mamy termin wykonania do końca września, jednak widząc postępy prac jakie robimy mam nadzieję, że na początku przyszłego miesiąca zakończymy prace – podkreśla jeden z pracowników zajmujących się realizacją inwestycji.


Przedstawiona koncepcja zagospodarowania terenu poprzez układ ścieżek wykonanych z nawierzchni bitumicznych zakłada połączenie terenów wypoczynkowych, spacerowych, boiska i placu zabaw we wspólny park o charakterze wypoczynkowo rekreacyjnym.

Na placu usytuowanym pomiędzy ulicami: Kilińskiego, Sikorskiego oraz Łokietka powstanie 1400 metrów kwadratowych ścieżek. Ponadto przy „Morskim Oku” pojawi się:

- 25 ławek

- 12 koszy na śmieci

- 6 koszy na psie odchody

- boisko do gry

- 12 lamp

- mostek

- 6 miejsc z podświetleniem LED

Dodatkowo teren oczka wodnego zostanie zabezpieczony ogrodzeniem o wysokości jednego metra, boisko rekreacyjne będzie także znajdowało się za siatką wysokości półtorej metra. „Morskie Oko” zostanie gruntownie wyczyszczone, a na jego środku pojawi się fontanna, która będzie w stanie wyrzucić wodę na 4 metry wzwyż. Będzie to niezwykle urokliwe zwłaszcza wieczorami, kiedy to woda zostanie podświetlona diodami LED.


Na całym obszarze będzie dominował jeden rodzaj nawierzchni, który zapewni użytkownikom komfort i wygodę. Pomyślano także o ludziach niepełnosprawnych, którzy w pełni będą mogli korzystać z walorów nowego terenu rekreacyjnego. Zastosowana nawierzchnia będzie wodnoprzepuszczalna mineralna, naturalnie stabilizowana. Pojawią się także betonowe obrzeża, które zapobiegną niszczeniu się ścieżek.

- Ścieżki będą wykonane z bardzo dobrego materiału, który nie kruszy się, ani nie pyli. Najważniejsze chyba jest to, że nie będzie kałuż, gdyż materiał który zastosujemy przepuści wodę. Nowe „chodniki” na pewno posłużą długie lata – powiedział jeden z pracowników realizujących inwestycję.

Inwestycja obejmuje zainstalowanie trzech rodzajów ławek: Ławski stalowe łukowe, ławki stalowe z oparciem oraz tzw. ławki młodzieżowe (bez oparcia). Ponadto, jak już wcześniej wspomnieliśmy, pojawią się kosze na psie odchody. Miejmy zatem nadzieję, że w końcu właściciele czworonogów zrozumieją, że w ich obowiązkach jest sprzątanie po swoich zwierzętach.

Pomyślano również o rowerzystach, którzy będą mieli możliwość skorzystania ze stojaków na ich jednoślady. Powstający kompleks będzie znakomitym miejscem na chwilę odpoczynku i relaksu. Inwestycja obejmuje zamontowanie 12 elementów zakotwiczonych w nawierzchni syntetycznej przy wejściu od zachodniej części terenu.

Bardzo ciekawie zapowiada się instalacja mostku drewnianego, który będzie podświetlony listwami LED imitującymi wodę. Będzie to całkiem spora „kładka”. Jej długość to 5m, szerokość 3m i wysokość ponad 1,2m.

T

Przy „ Morskim Oku” pojawią się pergole wolnostojące, które umożliwią nasadzenie roślinności pnącej typu bluszcz, imitujących drzewa. Na tym jednak nie koniec, pojawi się zieleń o zróżnicowanej wysokości. Wszystko to w celu uatrakcyjnienia terenu pod względem krajobrazowym. Pojawią się krzewy iglaste i liściaste, które w pewnym stopniu osłonią miejsca siedzące od głównych ciągów komunikacyjnych. Szata roślinna, która pojawi się na terenie inwestycji, cechuje duża odporność na warunki miejskie, klimatyczne i glebowe. Zieleń będzie cieszyła użytkowników przez cały rok.

Mieszkańcy z niecierpliwością oczekują zakończenia prac. – Ciekawa jestem jak to będzie finalnie wyglądało. Codziennie widzę postęp prac przez okno, ale jeszcze nie potrafię sobie wyobrazić efektu końcowego – wspomina pani Danuta mieszkająca tuż przy „Morskim Oku”. – Nareszcie ktoś zabrał się za to bagienko, popularny na blokach morak z roku na rok stawał się coraz brzydszy. Jeszcze kiedyś łowiłem tutaj ryby, ale od trzech lat nawet nie schodzę blisko wody. Szkoda, że nie będę mógł wrócić do wędkowania, ale cieszy fakt, że nie będę musiał odpoczywać na ławce przy bloku, na pewno skorzystam z placu który powstanie – powiedział pan Zbigniew.

Czekamy zatem na przyszły miesiąc, który przyniesie zakończenie inwestycji. Plac na pewno wymagał przebudowy, jaki będzie efekt końcowy, sami zobaczymy. O przebiegu prac będziemy informować na łamach portalu chojnow.plKomentarze

To jest to! Przecież kazdy rowerzysta marzy, żeby postawić rower do stojaka na środku placu. A później będziemy przestawiać do innego stojaka i do następnego. Będą całe dnie zabawy! Po co komu jakieś durne ścieżki rowerowe (które, tak na marginesie, miały być robione w wakacje w tym roku-byłem w tej sprawie u "burmistrza")!

Cały tekst tak śmierdzi propagandą, że zaraz będę musiał wywiesić telefon za oknem, bo mi nasiąknie. Macie złą nazwę. Poprawna to: Trybuna Chojnowa.
zgłoś komentarz
Oj, @Dzawidzio trafiasz w sedno sprawy :) tuba propagandowa urzędu miasta, która prześciga pisaniu bzdur GCH na temat miasta.Niedługo prześcigną inny legnicki portal, który pisze podobne farmazony tylko tam dodatkowo jedzie się po tych co krytykują jaśnie pana burmistrza.Żeby było śmieszniej naczelna tej Chojnowskiej trybuny startuje na burmistrza :)
zgłoś komentarz
Jak dobrze,że są portale i mozna samodzielnie myśleć,a potem przełożyć to na komentarz.Morskie oko to kolejna inwestycja,która zostanie oddana w roku wyborczym .Pewnie kapelan dokona uroczystego poświęcenia,ale czy mieszkańcy na to nabiorą się.W Chojnowie mieszkańcy borykają się z poważnymi problemami,ale burmistrz w-fista aby prztrwac,aby utrzymać władze kolejny raz remontuje obiekt.
zgłoś komentarz
Młodzieży trzeba pójść do wyborów,bo zwycięży elektorat kościelny.Ten elektorat jest pewny,oni zawsze głosują.Obłuda nie zna granic.Robienie inwestycji dla samych inwestycji bo po 12 latach rzadzenia serkiesa ma słuzyc umocnieniu władzy .Kolejne 4 lata burmistrza to cofniecie miasta ze sredniowiecza w ciemnosc.
zgłoś komentarz
Główny obrońca burmistrza z portalu e-legnickie znalazł sobie teraz inne zajęcie :) ma nową kobietę więc nie ma czasu na pisanie pochlebnych artykułów.
zgłoś komentarz
czekam kiedy nazwiecie Maćka pierwszym obrońcą UM
zgłoś komentarz
przecież nie o Maćka chodziło, ale o redaktorka z e-legnickiego który bronił burmistrza w artykule o chojnowskim narzekaniu.
zgłoś komentarz
@Kuba może się nie doczekasz, ponieważ Maciek tam tylko pracuje i pisze co mu każą.Kto mu każe? Maciek ma przełożonych, którzy będą starać się o fotel burmistrza.Jak ktoś kiedyś napisał oczywiście ironicznie "piękna i inteligentna" bardzo trafna ironia :)
zgłoś komentarz
pisząc tak "obiektywne" artykuły trzeba się spodziewać że można być uznanym za obrońcę UM.
W chwili obecnej trwają prace związane ze sporymi zmianami, jakie zaplanowano. = co zostało zmienione ? z czego na co ? niekompletne inf w artykule


Urząd Miejski w Chojnowie podpisał umowę z firmą Stylweiss z Lubina, która złożyła najlepszą ofertę w ogłoszonym przetargu. = tę inwestycję realizuje jeśli dobrze pamiętam ta sama dirma co mdk
zgłoś komentarz
lepiej by coś w końcu zrobili ze stawem chojnowskim !
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform