Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Rybaczówka pod lupą

Autor admin
Data utworzenia: 08 sierpień 2014, 10:34 Wszystkich komentarzy: 11


Rybaczówka pod lupą

Minął rok od tragedii, w wyniku której na "rybaczówce", czyli akwenach na tyłach Dolpakartu, zginął mały chłopiec. Zdarzenie to powinno być alarmem budzącym urząd miasta do podjęcia odpowiednich kroków i zabezpieczenia obiektu. Mimo to rok po śmierci niewinnego dziecka stare rezerwuary wciąż stoją niezabezpieczone.

Do kolejnego dramatu nie potrzeba wiele. Wystarczy chwila nieuwagi, jeden fałszywy krok i do wody wpaść mogą zarówno przechadzający się wzdłuż basenu lub wzdłuż stawu, jak i starzy wędkarze. Najbardziej niebezpiecznym miejscem działki jest pomost na sztucznym stawie, a raczej to, co z niego zostało. Jest on niezwykle stary i niestabilny, sam w sobie wręcz stanowi on osobną tragedię pod względem infrastruktury. Jedna jego część stoi oderwana od reszty, jakby sam wyrastał z wody, a z innymi ramionami pomostu łączą ją jedynie murki znajdujące się nieco pod wodą. To właśnie w tej części stawu stracił życie chłopiec. Jak podaje prezes chojnowskiego Koła PZW nr 4 "Skora", pan Stanisław Haponik, pomost ten celowo został zburzony do obecnej postaci, właśnie aby nikt na niego nie wchodził.

Zarówno stary basen jak i drugi akwen, wraz z niewielkim budynkiem służącym niegdyś za dyskoteko-kawiarnię znajdują się na jednej działce należącej do urzędu miasta. Władze Chojnowa sporządziły z PZW Legnica umowę, w której mowa jest o bez płatnym użyczaniu im konkretnej części działki sygnowaną numerem 12/16. Konkretnej, gdyż wędkarzom z Koła PZW nr 4 "Skora" użyczane są jedynie rezerwuary wraz z małym budynkiem dyskoteki. W umowie o użyczanie nie znajduje się żadna wzmianka o gospodarowaniu terenem oprócz trzech obowiązków biorącego, czyli ustawianiu koszy na śmieci, zarybianiu stawu oraz wprowadzenia zakazu pływania. Ta ostatnia rzecz mimo wszystko nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa przebywania w pobliżu zbiornika.

W rozmowie z nami, pan Stanisław Haponik odcina się od problemów z gospodarowaniem działki, na której znajdują się zbiorniki. Jak twierdzi, powołując się na umowę o użyczenie, koło wędkarskie odpowiada za akwen jedynie w wymiarze dbania o wodę, czyli zarybienie wody, czy koszenie trawy wokół brzegu, aby wędkarze mieli dostatecznie dużo miejsca na zajmowanie się swoim hobby. Uważa iż jedynie urząd miasta może ogradzać działkę. Idealnym dla niego rozwiązaniem byłoby to, z jakiego skorzystano na zbiorniku wodnym w okolicach Jakuszowa, gdzie cały teren jest zamknięty i pod stałym nadzorem. Takie wyjście rozwiązuje problem tak bezpieczeństwa, jak i czystości obiektu. Dopóki jednak teren nie jest dzierżawiony, ani prywatny, nikt oprócz władz miasta nie może podjąć się takiego przedsięwzięcia. Samo koło wędkarskie nie może doprosić się podłączenia do prądu, od którego zostali odcięci po kradzieży kabli przez złomiarzy.

Od chojnowian i wędkarzy można oczekiwać jedynie rozwagi, ostrożności i odpowiedzialności. I nie chodzi tylko o samo przebywanie nad brzegiem, gdyż jak informuje pan Haponik, niejednokrotnie wzywane były patrole policji, kiedy ktoś bezmyślnie kąpał się w zbiorniku.
Komentarze

Minął rok od tragedii, w wyniku której na "rybaczówce", czyli akwenach na tyłach Dolpakartu, zginął mały chłopiec. Zdarzenie to powinno być alarmem budzącym urząd miasta do podjęcia odpowiednich kroków i zabezpieczenia obiektu - niezły żart. Urząd podjęcie działań ? Hahahaha. Litosci. Jan Serkies – kierownik urzędu ma was mieszkańcy i wasze dzieci wiecie gdzie ? Na stadionie ;-/
zgłoś komentarz
Urząd miejski z jego kierownikiem Janem Serkiesem już wykazał się jak zabezpieczał „Słodownie” . Tam również doszło do tragedii i co ? Proszę zobaczyć jak dalej się dzieje w tym miejscu. Jak urząd i jego kierownik Jan Serkies zabezpieczyli teren – śmiechu warte. Niebawem kolejna tragedia i znów Jan Serkies powie że zrobili co w ich „niemocy”.

A portal mógłby pójść do Jana Serkiesa za kamerą i zapytać co zrobił w tych sprawach i czy nie czuje się współwinny tych tragedii

Serkies za to wybuduje wam nowy stadion i bedzie kwita
zgłoś komentarz
Portal to tuba propagandowa urzędu miasta, więc niema się co spodziewać, że gdzieś pójdą i coś zrobią.Pokaż mi jeden krytyczny tekst tego portalu na temat działań urzędu czy urzędników.Wedle nich wszystko jest OK zobacz wywiad z Czapską oderwany od czapy na temat książki którą napisała to są dopiero jaja a jak się dowiesz kot ma kandydować na burmistrza i padniesz ze śmiechu.Ciekawe poco będzie ta osoba kandydować na burmistrza, skoro wedle niej i tego portalu w Chojnowie jest wszytko w porządku a czego urząd z Serkiesm się nie tkną zamienia się w złoto.To jest zagadka stulecia :), chyba że chcą dobre wedle tego co piszą zamienić na poziom portalu i zabaw przy ognisku przedszkolaków.
zgłoś komentarz
Niedoszła pani burmistrz już działała w Kondradówce, a następnie pisała listy do mieszkańców, taki list jest bezcenny :) zapowiadają się niezłe jaja.
zgłoś komentarz
Mało tego z tego co pamiętam ten portal cenzurował a dokładnie krył działania Serkiesa i rady miejskiej na ich życzenie co najmniej dwa razy :), kto wpadł na pomysł takiego burmistrza miasta co opowiada przy dzieciach w przedszkolu historię o "innych skórkach", że aż rodzice musieli jej zwracać uwagę na to.Ważne, że wszędzie się pcha i ma wrażenie, że "coś" załatwia.
zgłoś komentarz
nie wiem po co to histeria. Mamy w chojnowie kilka stawów ludzie się tam nie topią co roku. A nawet jak się zabezpieczy obiekt to nie ma gwarancji. Nikt do końca nie wie jak to było, z tą tragedią... Czy ktoś pozornie wpadając do wody bo się pośliznął, znajduje się na środku stawu? Może kto kogoś popchnął, nie dowiemy sie jak było naprawdę...
zgłoś komentarz
Psymon ty zrzędą czemu ty nie kandydujesz przecież i tak siedzisz na państwowym garnuszku a tak to tylko będziesz więcej wyciągał od państwa za nic nierobienie
zgłoś komentarz
Jak się spotkamy to ci wyjaśnię.
zgłoś komentarz
Panie Pawle jak ja Panu proponowałem spotkanie to nie chciał Pan a teraz nagle zmianie Pan zdanie nie ma problemu ja jestem człowiekiem otwartym ale Pan wiecznego zrządzenia nie rozumiem może mi Pan wyjaśni
zgłoś komentarz
Proszę przypomnieć, kiedy i gdzie? druga sprawa przed nikim i niczym się nie chowam, część ludzi wie kim jestem a ja sam tego nie ukrywam.Proszę podać swoją wypowiedź z linkiem, gdzie jestem zaproszony na rozmowę. Raz zaprosił mnie ktoś na spotkanie z którego z pewnych niezależnych od mnie rzeczy nie skorzystałem do dnia dzisiejszego, jednak nie był to nick "nemo"
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform