Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
Sklep Bigform

"Muzyka w rynku" po raz kolejny (FOTO + VIDEO)

Author: Maks Chlebosz
Creation date: 28 July 2014, 15:02 All comments: 14


"Muzyka w rynku" po raz kolejny (FOTO + VIDEO)

Po dwóch upalnych dniach, w niedzielę 27 lipca dla chojnowian nadeszło upragnione popołudnie odpoczynku od pracy i skwaru. Krótka ulewa, która odwiedziła nasze miasteczko ochładzając je, była pierwszym powodem wytchnienia, przy czym przygotowała nas do konfrontacji z drugim, jakim była kolejna edycja „Muzyki w Rynku”, która już drugi rok odbywa się pod taką nazwą. Początkowo wszyscy obawiali się, iż nagła zmiana aury pokrzyżuje plany, jednak pogoda szybko wróciła do normy i festyn obdarował mieszkańców wszystkim, co miał do zaoferowania. A miał on asa w rękawie!

Gwoździem programu była grupa zapaleńców, których pasją są motocykle. Wjeżdżając na miejsce festynu w długim, nadjeżdżającym od ul. Chmielnej kordonie, wypełnili cały chojnowski rynek agresywnym warkotem silników i strzałami z wydechów, czym zwrócili na siebie uwagę przechodniów leniwie sunących pomiędzy ławkami pod sceną. Lwią część zespołu stanowili mieszkańcy Chojnowa nazywający swoją grupę Predators Chojnów. Jest to wyłaniający się dopiero, nowy element chojnowskiej rzeczywistości, z którymi mieszkańcy mieli przyjemność dzielić imprezę na Dniach Chojnowa. Ich pojawienie się sprawiało ogromną frajdę nie tylko fanom motoryzacji, ale także – a może przede wszystkim  – naszym maluchom, które przeszczęśliwe przemierzały rynek na tylnym siedzeniu maszyn. Stanowiło to dla nich nie lada zabawę i na pewno były tymi, którzy z tej atrakcji wycisnęli najwięcej.

Dodatkowymi atrakcjami dla dzieci była nadmuchiwana zjeżdżalnia oraz skaczący zamek. Zarówno dzieci, jak i dorośli mieli okazję poskakać na specjalnej trampolinie, która mogła wybić mieszkańców naszego miasta wysoko ponad tłum. Odwagi starczyło jednak małej grupce maluchów, którzy po wyskakaniu się, mieli szansę popływać w dmuchanym basenie malutkimi łódkami. Należy także wspomnieć, że nieopodal znajdował się namiot, z którego dzieci wychodziły z buziami pomalowanymi farbkami do twarzy, a dziewczynki z wplątanymi we włosy., kolorowymi sznureczkami. Stałym elementem były oczywiście stoiska z watą cukrową, popcornem, kiełbaskami, czy piwem.

Obowiązkowo należy wspomnieć o rzeczy oczywistej, czyli o tym, co się działo na scenie. Otóż z dwóch kapel, jako pierwsi zagrali chłopaki z zespołu Rok Starsi, którzy ożywiali imprezę swoim niemal godzinnym repertuarem. Mogliśmy dzięki nim usłyszeć m.in. „Love story” repertuaru Wilki. Zaraz po nich na scenę wskoczyli ich starsi koledzy, jednak nie mniej rozrywkowi Niewinni. Przyjechali do nas z Wrocławia, aczkolwiek Chojnów poznał już ich podczas koncertu w Jubilatce. Ci zaś odświeżyli mieszkańcom miasteczka kilka starszych utworów- m.in. szlagier Lynyrd Skynyrd „Sweet Home Alabama”, czy też „Czarny chleb i czarna kawa” w stylizacji Strachy na Lachy. Dla zespołu Rok Starsi była to kolejna okazja do pokazania się ludziom i kolejny koncert owocujący dla nich nowym doświadczeniem, a panowie z Niewinnych stają się już chyba przyjaciółmi Chojnowa.


Dzień ten był pełen wrażeń przede wszystkim dla naszych dzieci. To one miały największą frajdę na dmuchanych zabawkach, w basenie czy na motocyklach. Dla dużych chojnowian, festyn mógł stanowić odskocznię od typowego niedzielnego popołudnia w domu. Co sądzą oni o tego typu festynach organizowanych w czasie wakacji? Zapraszamy do komentowania tegorocznej edycji „Muzyka w Rynku”. W materiale poniżej znajduje się m.in. zapis rozmowy z reprezentantami Predators Chojnów, czy rozmowa z wokalistą i gitarzystą Niewinnych.
Comments

jakoś nie widze na zdjeciach tego co wszystkich zapraszał na impreze - jana serkiesa - czyzby olał impreze i poszedl do rokitek?
report comment
nie widzę zdjęć ze świecenia .....
report comment
Bo to relacja (tak jak wyżej jest napisane) "muzyki w rynku". Święcenie było wcześniej i najwyraźniej nie było częścią imprezy.
report comment
W najbliższą niedzielę, tj. 27 lipca zapraszamy na kolejną odsłonę Muzyki w Rynku. O godz. 12:00 w Kościele św. Piotra i Pawła odbędzie się msza Św. w intencji wszystkich kierowców, a tuż po niej poświęcenie pojazdów. Zapraszamy wszystkich, nie tylko motocyklistów..... najwyrażniej ktoś wczesniej wprowadził ludzi w błond ;-/ http://chojnow.pl/news/news/view/id/3773 czyli relacji z tej czesci imprezy nie bedzie ....
report comment
No tak, o 12 w kościele później poświęcenie i jasno powiedziane że o 16 będzie część artystyczna. Wszystko jasne i nikt nikogo w BŁĄD nie wprowadzał:)
report comment
wszystko sie zgadza tylko brak relacji i zdjec z świecen.ciemnota sie wystraszyla ze ludzie beda sie smiec.ze ktos samochod swieci i slusznie.bo to chyba najgłupsze wydarzenie w chojnowie od lat.skoro się zaprasza na impreze.mesz i swiecenie.to i relacja powinna byc ze wsszytkich.a tu kuku.niema.
report comment
Widocznie to nie była jakaś sensacja co roku jest święcenie w każdym kościele tyle że, teraz ktoś o tym powiedział no i motocykliści przyjechali. Ale w większych miastach to norma, kto był zainteresowany sam przyszedł:) To nie był i nie miał być gwoźdź programu tyle na ten temat:)
report comment
mieszkam w chojnowie prawie 30 lat i nigdy tu nie było siwecenia samchodow ani motorow.msze w imieniu kierowcow i podroznych owszem byly.nie swiecenia.jak pisala gdzies tu ewa ksieza ci madrzejsi na ogół odmawiają takich glupot.moim zdaniem dobrze ze niema zdjec poco robic miastu wstyd kilkoma oszołomami.swiecenie pralek i samochodow niema nic wpsolnego z wiarą i religijnoscia.to osmieszanie jej a przeciez nie oto chodzi.
report comment
Patrząc na twoje podejście do sprawy możliwe że, nawet nie zwracałeś na to uwagi:) To nie jest jakiś wymysł nowoczesny już w latach 90" tak się robiło. Nikomu się przez to krzywda nie dzieje.
report comment
Patrząc na Twoje podejście do sprawy i na to jak usilnie próbujesz chwalić ten bez wątpienia durny pomysł – zaznaczam – durny pomysł nie mający nic wspólnego z wiarą – dziwne jest że brak jest zdjęć z tak wspaniałej imprezy jak święcenie. Najwidoczniej - jak pisze mlodyserek – ktoś uznał że szkoda jest robić wstyd tym którzy złapali się na ten numer i wystawili w ten sposób na pośmiewisko swoją wiarę. Podsumowując, nie było nigdy takich inicjatyw w Chojnowie. A jeśli jest to dobry pomysł w przyszłą niedzielę proponuję poświęcić żelaska,blendery,prasowalnice oraz baniaki do kiszenia kapusty.
report comment

Add Comment

You have to be loggin to add comment.