Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

7 pytań do… Grafika/Web designera.

Autor admin
Data utworzenia: 17 czerwiec 2014, 13:13 Wszystkich komentarzy: 0


7 pytań do… Grafika/Web designera.

Krzysiek – Grafik/Web designer
Forma zatrudnienia: własna firma
Miasto, w którym pracuje: Wrocław, ponad 400 000 mieszkańców + cały świat.


Portal: Jak to się stało, że zostałeś grafikiem? To było Twoim marzeniem, wiedziałeś od początku, że chcesz się tym zajmować czy przyszło z biegiem lat i stopniowym poznawaniem swoich preferencji?

Krzysiek: Zaczęło się w liceum (2003 r.). Wtedy zacząłem tworzyć pierwsze projekty. Po liceum wybrałem policealną szkołę, która oferowała kierunek związany z grafiką komputerową. Po drodze pojawiła się jeszcze fotografia, a skończyło się na Public Relations i teraz jestem właśnie tutaj.


P: Na czym dokładnie polega Twoja praca? Jakie są Twoje obowiązki? Opisz swój dzień w pracy (jak wygląda, jak przebiega, czym się w ciągu dnia pracy zajmujesz).

K: Obecnie prowadzę własną firmę. Jej celem jest zapewnienie wsparcia graficznego dla większych agencji interaktywnych oraz PR-owych. Posiadam własną bazę specjalistów, którzy budują zespół. Nie ważne, w jakiej części kraju czy świata aktualnie się znajdujemy - mamy stworzony idealny system pracy. Dzień pracy wygląda bardzo różnie w zależności od aktualnej liczby firm, z którymi współpracujemy. W dużym skrócie jest to kontakt z klientami, tworzenie harmonogramu prac, kreowanie koncepcji, projektowanie.


P: Co jest najprzyjemniejsze? Co daje Ci najwięcej radości i satysfakcji?

K: Najfajniejsza jest praca przy nowych projektach. Możemy zmierzyć się ztworzeniem nowych rozwiązań np. w przypadku interfejsów aplikacji.


P: Co jest najtrudniejsze? Co sprawia Ci problem? Za czym w swojej pracy nie przepadasz? Czego wolałbyś uniknąć?

K: Trudny klient, który nie potrafi nam w pełni zaufać, przez co traktuje nas jedynie, jako narzędzie do stworzenia jego wizji. Generalnie jestem pracoholikiem, więc nie mam wielkich awersji do swojej pracy. Chciałbym unikać poprawek do projektów, ale bez tego cała ta działalność byłaby nudna.


P: Jakie cechy osobowości okazują się przydatne w Twojej profesji? Czy trzeba mieć jakieś konkretne predyspozycje żeby ją wykonywać?

K: Osobiście uważam, że ważna jest wytrwałość i wewnętrzna motywacja. Nie wszystko przychodzi łatwo, a osiągnięcie perfekcji jest praktycznie niemożliwe. Z biegiem czasu trzeba się dostosować do aktualnych trendów. Jeśli pracujemy wagencji musimy być otwarci na pracę w zespole, dobry team pozwala zrealizować zadania dużo szybciej niż jednostka. W przypadku wolnego strzelca, najważniejsza jest organizacja swojego czasu i samodyscyplina. Wtedy nie mamy nad sobą szefa, a zadania muszą być wykonane terminowo.


P: Jak wygląda sytuacja na rynku pracy w Twojej branży?

K: Wrocławski rynek agencji interaktywnych się rozrasta, a miejsc pracy jest coraz więcej. Pojawiło się sporo firm z zagranicznym kapitałem i szczerze je polecam ze względu na wysokie zarobki oraz szansę rozwoju. Założenie firmy nie jest niczym trudnym. Sporym problemem są zaniżone stawki przez nowe osoby na rynku. Jeśli nie jest się przywiązanym do miejsca zamieszkania warto poszukać pracy w innych miastach np. Łodzi, Krakowie, Poznaniu czy Warszawie.


P: Jak wyglądają warunki finansowe?

K: Zarobki w dużej mierze zależne są od naszego doświadczenia. Będąc na etacie, początki to 1500 - 2000 zł, dochodzące do 4000 zł „na rękę” w firmach z polskim kapitałem. W przypadku prowadzenia własnego przedsiębiorstwa nie ma średnich zarobków. Trzeba jednak pamiętać, że muszą one zapewnić firmie płynność finansową w sezonach ogórkowych. Prowadząc małe przedsiębiorstwo jego przychód to średnio 10000-30000 zł miesięcznie.


P: Bardzo Ci dziękujemy za udzielenie informacji.


Poniżej kilka komiksów grafika z Poznania, niejakiego Zucha. UWAGA! Przed Wami prawdziwe oblicze pracy w agencji reklamowej. Z przymrużeniem oka, oczywiście, albo nawet dwóch. Poza grafikiem pojawia się postać księgowej i szefa z wąsem. Enjoy!
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform