Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Zabójcza końcówka sezonu. Czarni Rokitki pozostają w okręgówce.

Autor Maciek
Data utworzenia: 15 czerwiec 2014, 22:03 Wszystkich komentarzy: 0


Zabójcza końcówka sezonu. Czarni Rokitki pozostają w okręgówce.

W dniu dzisiejszym Czarni Rokitki rozegrali mecz o wszystko. Stawką było być albo nie być w klasie okręgowej. Rywalem była drużyna Odry Ścinawa, która również walczyła o pozostanie w obecnej klasie rozgrywek. Niesamowicie zmotywowani przez trenera piłkarze z naszej gminy przystąpili do dzisiejszego spotkania.

Od pierwszych minut widać było, kto będzie "dzielił rozdawał" na murawie - byli to podopieczni Mirosława Dragana, którzy zdominowali pole gry. Już w 9 minucie wynik otworzył Kamil Pachura, który celnym strzałem pokonał goalkeepera Odry. Czarni bardzo dobrze spisywali się w środku pola, nie brakowało skuteczności, która do tej pory była zmorą tej drużyny. Swoją dobrą dyspozycję przypieczętował Gołębiewski, który w ciągu dwóch minut wpisał się dwukrotnie na listę strzelców. W 25 oraz 26 minucie gry popularny "Goły" zaskoczył rywali. Do przerwy Rokitki prowadziły 3:0.

Druga odsłona gry niczym nie różniła się od pierwszej. Totalna dominacja Czarnych na boisku i kolejne trzy gole. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Alek Bernat, młody junior, który już nie po raz pierwszy pokazał się z dobrej strony. Przy prowadzeniu 4:0 defensor naszych Maricniak sfaulował rywala w polu karnym. Sędzia nie miał wątpliwości wskazując na jedenasty metr i wyciągając czerwony kartonik. Rokitki ostatnie 30 minut grały w osłabieniu. Rzut karny nie przełożył się jednak na gola, gdyż Marciszewski po raz kolejny potwierdził swoją wysoką dyspozycję.

W drugiej odsłonie gry Gołębiewski ustrzelił klasycznego hattricka, a wynik spotkania na 6:0 ustalił Szydełko. Na dwie minuty przed końcem meczu mogło być 7:0, jednak rzut karny zmarnował Pater. Spotkanie, które zakończyło się wysoką wygraną 6:0 było minimalnym wymiarem kary dla Odry Ścinawa, która mogła stracić znacznie więcej goli.

Na całe szczęście pozostałe wyniki klasy okręgowej ułożyły się po myśli ekipy z Rokitek i tym samym Czarni mogą dziś świętować utrzymanie w okręgówce.

Czarni Rokitki zasługują na spore pochwały bowiem w ostatnich siedmiu spotkaniach ligowych zwyciężyli sześciokrotnie i uzyskali jeden remis. Zatem pozostanie w okręgówce nie jest przypadkiem, a wynikiem bardzo dobrej dyspozycji całego zespołu.

Skład: Marciszewski, Pachura K., Pater, Marciniak, Płachta, Białek, Gołębiewski, Szydełko, Grudziński, Gut, Bernat.

Serdecznie gratulujemy!


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform