Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

PeZeteSy gościły na chojnowskim rynku

Autor admin
Data utworzenia: 15 czerwiec 2014, 12:38 Wszystkich komentarzy: 0


PeZeteSy gościły na chojnowskim rynku

Już po raz drugi Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie zaprosił mieszkańców miasta na PeZeteSy, święto szkoły. Serwując odwiedzającym chojnowski rynek atrakcje ściśle związane z kierunkami kształcenia w szkole udowodnił, że nauka w tej placówce to – poza niezbędną wiedzą teoretyczną – przede wszystkim praktyczne przygotowanie do wykonywania zawodu.

- PeZeteSy to święto szkoły – Powiatowego Zespołu Szkół organizowane już po raz drugi. Pokazujemy mieszkańcom Chojnowa i ludziom, którzy znajdują się w tym czasie w rynku, że taka szkoła istnieje i pokazujemy kierunki kształcenia, w których odbywa się u nas nauka – powiedział Mariusz Kowalczyk, dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół.

Wśród kierunków, które zachęcają kończących gimnazja do wstąpienia w szeregi uczniów PZS znaleźć możemy między innymi technika ekonomistę, technika handlowca, technika hotelarstwa, technika żywienia czy mechanika i pojazdów samochodowych. Na tle typowych, lecz jakże ważnych kierunków kształcenia wyróżnia się klasa pożarniczo-ratownicza w Liceum Ogólnokształcącym wchodzącym w skład Powiatowego Zespołu Szkół. Właśnie prezentacje tego profilu działały na odwiedzających jak magnes. Stojące w rynku wozy strażackie czy liczne konkurencje sprawnościowe ze strażą w tle cieszyły się największym zainteresowaniem. Spory wkład w sukces drugiej edycji PeZeteSów mieli na pewno uczniowie klasy gastronomicznej, którzy samodzielnie bądź z pomocą rodziców przygotowali wiele pysznych potraw, które mogliśmy spróbować przechadzając się po chojnowskim rynku. Niewielu było w stanie odmówić sobie spróbowania domowych ciast, swojskiego bigosu czy kolorowych kanapek. Jeśli chodzi o praktyczne, potrzebne w codziennym życiu umiejętności warto było zatrzymać się dłużej przy stoisku, przy którym uczniowie uczyli podstaw udzielania pierwszej pomocy. Fantom zwany Poldkiem z dumą przyjmował uciśnięcia w klatkę i wdechy w usta pozwalając chętnym na bezpośrednie zetknięcie się ze stresującą sytuacją.
Najmłodsi tłumnie odwiedzający chojnowski rynek z przyjemnością korzystali z ogródka zabaw, gdzie czekały na nich takie atrakcje jak malowanie twarzy, balony, rysowanie, czesanie czy kolorowe piłeczki. Dorośli mogli zmierzyć się w szachach, zobaczyć jak pracuje silnik samochodowy czy w atrakcyjnej cenie kupić książkę na kiermaszu. Słowem – dla każdego, coś miłego.

Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie – tej szkoły nie można przegapić kończąc gimnazjum!

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform