Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

Bocian – niezwykły ptak i jego świat

Autor admin
Data utworzenia: 14 czerwiec 2014, 11:17 Wszystkich komentarzy: 0


Bocian – niezwykły ptak i jego świat

Już po raz czwarty Koło Przyjaciół Dzieci działające przy Szkole Podstawowej w Niedźwiedzicach zorganizowało konkurs plastyczno-fotograficzny „Bocian – niezwykły ptak i jego świat”. Termin nadsyłania prac upłynąć na początku maja, zaś zwycięzców poznaliśmy 27 dnia miesiąca. W ostatni czwartek o godzinie 10 w podstawówce w Niedźwiedzicach w trakcie Pikniku pod bocianim gniazdem nastąpiło oficjalne wręczenie nagród laureatom.

Organizatorom konkursu przyświecał szczególny cel – rozwijanie zdolności plastyczno-fotograficznych, wyobraźni, spostrzegawczości oraz inwencji twórczej wśród dzieci i młodzieży zrzeszonej w Kołach Przyjaciół Dzieci. Dzięki uczestnictwu dzieci zwróciły uwagę na miejsce bociana w polskiej kulturze, krajobrazie oraz mogły ustosunkować się do konieczności ochrony tego ptaka.

W konkursie „Bocian – niezwykły ptak i jego świat” udział wzięli uczniowie szkół z Chojnowa, Legnicy i całego powiatu legnickiego. Łącznie zgłoszono ponad pół tysiąca prac, spośród których nagrodzono 116 najlepszych. Właśnie im w trakcie czwartkowego pikniku wręczono wyróżnienia.

Piknik pod bocianim gniazdem, bo pod takim hasłem odbyła się poranna impreza w Niedźwiedzicach, pękał w atrakcjach. Dla gości przygotowano ćwiczenia z Zumby, dmuchane zamki i zjeżdżalnie, Ochotnicza Straż Pożarna przygotowała pokaz akcji ratowniczej – nikt nie mógł się nudzić. O wyjątkową oprawę zadbali animatorzy z Fabryki Urodzin, którzy każdego uczestnika zarażali dobrym humorem.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform