Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica

Wycieczki naukowe "dwójki"!

Author: Dorota Martka
Creation date: 12 June 2014, 14:53 All comments: 0


Wycieczki naukowe "dwójki"!

To już trzeci rok z rzędu grupa prawie 100 uczniów Gimnazjum nr 2 w Chojnowie uczestniczyła w bezpłatnej wycieczce naukowej w ramach projektu Akademia Uczniowska pod patronatem Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. Projekt był finansowany z funduszy europejskich.

Uczniowie odwiedzili Park Nauki i Techniki ExploraPark w Wałbrzychu, gdzie zdobywali wiedzę "namacalnie" poprzez zabawę. Przekonali się, jak wiele jest matematyki w otaczającym nas świecie, np. w kalafiorze i paproci. Mieli okazję skorzystać z zabawek matematycznych, dzięki którym m.in. uzasadniali twierdzenie Pitagorasa, sprawdzali rozchodzenie się fal akustycznych, budowali nietypowe bryły, sprawdzali działanie zabawek solarnych, dowiedzieli się co to są i jak tworzyć fraktale.

Kolejnym etapem była wizyta w wałbrzyskiej Palmiarni. Młodzież mogła zetknąć się tam z namiastką tropikalnego klimatu oraz występującej tam roślinności o nietypowych rozmiarach, gatunkach i barwach. Z radością uczniowie obcowali z bogactwem świata egzotycznych roślin, którego okazy znają z małej doniczki lub ze szklanego ekranu.


Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.
Sklep Bigform