Zostań pracownikiem Lidla

Chojnowianka wygrywa w Kochlicach! Korniłowicz zapewnia trzy punkty

Autor kuba
Data utworzenia: 03 maj 2014, 19:02 Wszystkich komentarzy: 0

Chojnowianka Chojnów w arcyważnym meczu wyjazdowym z Iskrą Kochlice wygrała 1:0 i tym samym zrobiła ogromny krok na drodze ku IV lidze! Bramkę na wagę trzech punktów tuż przed przerwą zdobył Daniel Korniłowicz.

Biało-niebiescy spotkanie rozpoczęli dosyć nerwowo, jednak z minuty na minutę wskakiwali na właściwe tory. W 15 minucie znakomitą okazję do strzelenia bramki zmarnował Gałaszkiewicz. Chwilę poźniej Jędrusiak zdecydował się na strzał zza pola karnego. Gdy wydawało się, że po dobitce Hanieckiego piłka ugrzęźnie w siatce ta cudem znalazła się na poprzeczce bramki Iskry. Dobra dyspozycja naszych zarówno w obronie jak i w ofensywie przyniosła efekty w 44 minucie. Doskonałe dośrodkowanie Serkiesa na długi słupek na bramkę zamienił Korniłowicz. Do szatni chojnowianie schodzili prowadząc 1:0.

Drugie 45 minut za sprawą trójki sędziowskiej zamieniło się w bardzo brzydkie ale i też niesprawiedliwe widowisko, ponieważ arbiter główny wyraźnie sędziował na korzyść gospodarzy. W skutek tego w 65 minucie z boiska wylec iał Grządkowski, natomiast Serkies, Polański i Tucholski otrzymali żółte kartki, które eliminują ich z występu w następnym spotkaniu ze Stalą Chocianów. Mimo gry w przewadze Iskra nie potrafiła stworzyć żadnej stupocentowej sytuacji, natomiast biało-niebiescy znakomicie kontrowali. Bramkarz Iskry dwukrotnie ratował zespół przed stratą gola po strzałach Gałaszkiewicza. W 80 minucie Serkies z 25 metrów oddał precyzyjny strzał z rzutu wolnego, jednak gospodarzy kolejny raz przed stratą gola uratowała poprzeczka.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, a zespół dowodzony przez Arkadiusza Palucha zdobył bardzo cenne wyjazdowe trzy punkty, tym samym znacząco przybliżając się do awansu. Kolejny mecz nasz zespół rozegra w najbliższą sobotę na Stadionie Miejskim ze Stalą Chocianów. Do tego spotkania Chojnowianka przystąpi jednak bardzo osłabiona.

Skład KS Chojnowianka – Pisarski, Grządkowski, Światłoń, Rajczakowski, Korniłowicz, Haniecki, Polański, Jędrusiak, Tucholski, Gałaszkiewicz, Serkies

Bramka - 44’ Korniłowicz

Zmiany:

90’ Haniecki – Kisiel

90’ Gałaszkiewicz – Mihułka

65’ Grządkowski – czerwona kartka