Grom nie zatrzymał Balickiego. Juniorzy młodsi ponownie wygrywają!

Data utworzenia: 27 kwiecień 2014, 09:07 Wszystkich komentarzy: 0

Wczoraj, tuż przed południem, w meczu wyjazdowym rywalizowali chojnowscy młodsi juniorzy. Rywalem była ekipa Gromu Gromadzyń. Spotkanie rozpoczęło się bardzo spokojnie, jednak z minuty na minutę było widać rosnącą przewagę biało niebieskich. Już na początku pierwszej odsłony gry mogliśmy prowadzić 1:0. Po wykopie Sokołowskiego futbolówka trafiła prosto pod nogi Balickiego - ten jednak nie zachował zimnej krwi i przestrzelił.

Na pierwszego gola nie musieliśmy jednak długo czekać. Balicki szybko zrehabilitował się za pierwszą "wpadkę". Po doskonałym podaniu Pisarskiego nasz napastnik znalazł się "jeden na jednego" z goalkeeperem gospodarzy. Tym razem biało niebiescy byli górą. Objęliśmy prowadzenie.

Pierwsza część spotkania była bardzo emocjonująca i zacięta. Chojnowianie mogli zdobyć kilka goli, jednak brakowało skuteczności w napadzie. Na pochwałę zasługuję również nasza defensywa, a w szczególności Paweł Bencal, który rozbijał ataki Gromu. Wynik do przerwy 0:1.

Drugie 40 minut gry rozpoczęło się fatalnie dla biało niebieskich. Gospodarze, widząc swoją porażkę, ruszyli do ataku. Już trzy minuty po pierwszym gwizdku udało im się pokonać bezradnego Pawła Sokołowskiego. Na całe szczęści ekipa z Gromadzynia zdołała zmobilizować się do tak heroicznego ataku jedynie na początku drugiej odsłony gry. Po chwili mecz się znowu wyrównał, obie ekipy stwarzały dobre sytuacje podbramkowe. Brakowało jednak skuteczności w wykończeniu akcji.

Mecz był bardzo zacięty czego dowodem jest czerwona kartka, którą ujrzał w 65 minucie gry zawodnik Gromu Gromadzyń Wielowieś. Wydawałoby się, że gra w przewadze zapewni nam pewne zwycięstwo. Nic bardziej mylnego, ekipa gospodarzy nawet w dziesiątkę nie rezygnowała ze zdobycia cennych punktów. Tego dnia nie było jednak siły na Balickiego, który na dziesięć minut przed końcem, po doskonałym prostopadłym dograniu Krasonia, umieścił futbolówkę w siatce rywali. Na boisku pojawił się również Skrotnicki zastępując Kindla.

Wynik meczu: Gromadzyń 1-2 Chojnowianka.

Skład KS Chojnowianka: Sokołowski Paweł, Bencal Paweł, Szprycha Paweł, Rudnicki Michał, Zazulczak Marcin, Kindel Łukasz, Kuks Marek, Pisarski Michał, Krasoń Robert, Balicki Kamil, Mastalerz Mateusz. Rezerwowi: Kołodziej Mateusz, Skotnicki Tomasz