Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Zostań pracownikiem Lidla

Wykładów o bezpieczeństwie ciąg dalszy

Autor admin
Data utworzenia: 25 kwiecień 2014, 09:00 Wszystkich komentarzy: 0


Wykładów o bezpieczeństwie ciąg dalszy

W ubiegłym tygodniu dzielnicowi chojnowskiego Komisariatu Policji wzięli udział w spotkaniu, którego tematem przewodnim było bezpieczeństwo. Uważni Czytelnicy portalu doskonale wiedzą, że mundurowi z naszego miasta regularnie przeprowadzają mini-szkolenia, w trakcie których zapoznają dzieci i młodzież z niebezpieczeństwami jakie czyhają na nich na każdym kroku oraz instruują jak ich unikać.

Tym razem spotkanie zostało przeprowadzone w Szkole Podstawowej w Rokitkach. Tam chojnowscy policjanci mówili przede wszystkim o bezpieczeństwie na drodze. Opowiadali o sytuacjach w życia wziętych, których dało się uniknąć, jednak w tym przypadku z powodu braku odpowiedniej wiedzy byli poszkodowani.


Dodatkowo Elżbieta Kiełbasa - inspektor d/s prewencji KRUS PT w Legnicy opowiedziała zebranym o bezpieczeństwie w gospodarstwach rolnych. W swojej wypowiedzi zawarła tematy unikania zagrożenia w pracy przy zwierzętach czy na maszynach rolniczych.


Sporą atrakcję dla dzieci z „podstawówki” w Rokitkach przygotowali strażacy z OSP Rokitki. Zaprezentowali oni pokaz pierwszej pomocy. W ruch poszły nosze, zademonstrowano pokaz resuscytacji. Rafał Nowak, Tomasz Gut oraz Rafał Bacyk zebrali zasłużone brawa za perfekcyjnie przeprowadzoną symulację.


16 kwietnia 2014 r. na długo pozostanie w głowach uczniów Szkoły Podstawowej w Rokitkach. Lekcja w jakiej wzięli udział, przeprowadzona przez przedstawicieli zawodów mających na co dzień do czynienia z niebezpieczeństwem na różnych płaszczyznach życia, miejmy nadzieję skutecznie uzmysłowiła i nauczyła jak się zachowywać by bezpiecznie żyć.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.