Juniorzy młodsi "przegrali wygrany mecz" z wiceliderem rozgrywek

Data utworzenia: 12 kwiecień 2014, 21:37 Wszystkich komentarzy: 0

W dniu dzisiejszym nasi juniorzy młodsi podejmowali w meczu wyjazdowym wicelidera rozgrywek - Stal Chocianów. Chojnowianie przystąpili do spotkania w pełni zmotywowani po ostatniej porażce z Amico Lubin.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 11:00 i od samego początku było bardzo wyrównane. Z minuty na minutę biało niebiescy uzyskiwali przewagę w na boisku, zarówno w posiadaniu piłki jak i celnych oddanych strzałach. Dzięki takiej ofensywnej postawie nasi piłkarze wywalczyli rzut karny po doskonałym rajdzie Iwaniaka.

Na jedenastym metrze piłkę ustawił Zazulczak. Bez najmniejszego problemu, niemalże po profesorsku umieścił on futbolówkę w siatce rywali. Ta bramka dodatkowo podbudowała naszych juniorów. Śmielej ruszyliśmy do ataku na bramkę Stali. Chojnowianie stworzyli mnóstwo sytuacji po których powinien paść gol. Niestety bramka ekipy z Chocianowa była nie do zdobycia. Dopiero w końcówce pierwszej odsłony gry nasi piłkarze "złamali" defensywę rywali. Po asyście Krischego i Balickiego, Iwaniak nie miał żadnych problemów na wyprowadzenie biało niebieskich na 2:0.

W tej części gry na pochwałę zasługuje nie tylko nasz atak, ale również defensywa, która nie pozwalała rywalom na dostęp do własnej bramki. Efektem takiej gry były zaledwie dwa strzały Stali, które z łatwością wychwycił Sokołowski.

W drugich 40 minutach obraz gry nie zmieniał się. Chojnowianie "szaleli" w napadzie, jednak brakowało skuteczności. Taki przebieg gry wykorzystali gospodarze, którzy wyprowadzili składną akcję i zdobyli gola kontaktowego. Chojnowianka nie zaprzestała swojej postawy ofensywnej. Nadal dążyliśmy do podwyższenia wyniku. Największym problemem była nieskuteczność naszych napastników, którzy marnowali 100% sytuacje.

W tym meczu znakomicie sprawdziło się stare piłkarskie przysłowie - "niewykorzystane sytuacje lubią się mścić" - tak też się stało, bowiem słabo grająca Stal na kwadrans przed końcem, wykorzystała błąd naszej defensywy i wyrównała wynik spotkania. Rozgrywka zrobiła się bardzo wyrównana, wydawałoby się, że mecz zakończy się podziałem punktów. Niestety nie, na minutę przed ostatnim gwizdkiem arbitra Stal wyprowadziła kontratak po którym ustalony został wynik meczu na 3:2.

Chojnowianka "przegrała wygrany mecz", biało niebiescy zbyt pewni siebie, po pierwszej części gry, trochę zlekceważyli dobrego przeciwnika jakim jest Stal Chocianów. Liczymy, że w kolejnym spotkaniu nasi piłkarze nie popełnią już takich błędów i zdobędą trzy punkty.